שתף קטע נבחר

רקטת קסאם נפלה בשער הנגב; אין נפגעים ונזק

הרקטה נפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע מהירי ולא נגרם כל נזק. הירי הקודם מהרצועה התרחש לפני שלושה ימים

רקטת קסאם נורתה לפנות ערב (שבת) מצפון רצועת עזה ונחתה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. התראת "צבע אדום" פעלה ביישובים בעוטף עזה.

 

"זו לא הפעם הראשונה בה נורה קסאם לעבר ישראל ואנחנו לא נמצאים בהפסקת אש", אמר ל-ynet ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, "אמנם יש שני צדדים שמדברים על כך שתהיה רגיעה, אך בפועל בצד הפלסטיני יש קושי לשלוט על כל המיליציות והקסאם. הירי היום מזכיר שוב שממשלת ישראל צריכה לפעול במהירות ולמגן את היישובים שנמצאים בטווח הסכנה".

 

מאז שהוכרזה הרגיעה מול החמאס בחודש יוני כמעט ולא נרשמים אירועי ירי מכיוון הרצועה. מדי כמה ימים נורית רקטה או פצצת מרגמה שמפרות את השקט.

 

הרקטה הקודמת שנפלה בשטח ישראל נורתה לפני שלושה ימים. אז נערכה עצרת "כיסופים לקטיף", בהשתתפות אלפי בני אדם, באזור קיבוץ כיסופים. העצרת נערכה במלאת שלוש שנים לביצוע תוכנית ההתנתקות. בסביבות השעה 20:15, מרחק לא רב ממקום העצרת, נורתה רקטת קסאם מצפון רצועת עזה לעבר קיבוץ במועצה האזורית שער הנגב - היא פגעה בשטח פתוח ולא היו נפגעים או נזק.

 

יום קודם לכן עתרו תושבים מעוטף עזה לבג"ץ, בדרישה למגן באופן מיידי את היישובים הנמצאים בטווח של 4.5 קילומטרים מגבול הרצועה. ייחודה של העתירה - זו הפעם הראשונה שתושבים בשדרות ומכל המועצות האזוריות התאגדו לפעולה משותפת.

  

בעתירה מוחים התושבים על-כך שלא ברור מתי ימוגנו היישובים

שנמצאים בטווח 4.5 ק"מ מגבול הרצועה, כאשר על פי התוכנית התלת שלבית, מיגונם יהיה בעתיד - הגם לא ברור אם יהיה לכך תקציב.

 

מהעתירה עולה כי מדובר ב-11 יישובים שהתקבלה החלטה למגן אותם בעתיד, אך בפועל לא נעשה כלום. היישובים הם יד מרדכי, אור הנר, כפר עזה, סעד, עלומים, עין השלושה, ניר עוז, נירים, ניר יצחק, חולית וסופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים