שתף קטע נבחר

תל אביב: יוצאי גאורגיה מחו מול שגרירות רוסיה

המפגינים דרשו מרוסיה להפסיק לתקוף את מולדתם והביעו חשש לגורל יקיריהם הנמצאים במדינה הנלחמת: "לכולנו יש דודים ומשפחה מורחבת בגאורגיה, אנו חוששים לגורלם ומקווים שיהיה בסדר", אמר אחד המפגינים

המחאה על העימות האלים בקווקז מגיעה גם לישראל. כמה עשרות יוצאי גאורגיה המתגוררים בישראל הפגינו אחרי הצהריים (שבת) מול שגרירות רוסיה בתל אביב. "הם הורגים, בוזזים והורסים בתים, הם מפוצצים את המדינה שלנו", אמר ל-ynet אירקלי יעקבשווילי, מארגן ההפגנה.

 

לחימה בקווקז - כל הדיווחים:

 

יעקבשווילי הוסיף: "הרוסים זורעים הרס בגאורגיה ואנחנו רוצים שהעולם ישמע, שהפגנות מסוג זה יתרחשו מול כל שגרירויות רוסיה ברחבי העולם". למרות הדיווחים בכלי התקשורת ברחבי העולם,

יעקבשווילי טוען כי רוסיה היא האשמה בהסלמה: "כל מה שמדווחים בתקשורת, שגאורגיה התחילה במלחמה זה בכלל לא נכון ואנחנו רוצים גם את זה להגיד. גאורגיה רוצה לעשות הכל בדרכי שלום אבל הרוסים משכו אותם בכוח למלחמה".

 

ליעקובשווילי, כמו ליתר המפגינים מול השגרירות ישנם קרובי משפחה רבים שעדיין מתגוררים בגאורגיה. "לכולנו יש דודים ומשפחה מורחבת בגאורגיה, אנו חוששים לגורלם ומקווים שיהיה בסדר", אמר.

 

"הבת נסעה לגאורגיה - אני חוששת"

תמר ניגרדזה, שהפגינה גם כן מול השגרירות, סיפרה כי בתה נמצאת כעת בחופשת מולדת בגאורגיה: "הבת שלי יצאה לחופשה אצל סבא וסבתא שלה בטביליסי ויש חשש", היא מספרת, "אמנם היא לא במוקד הלחימה, זה כמו שפה שיש מתיחות בצפון ולא מרגישים את זה במרכז. היא אמורה להיות שם עד סוף אוגוסט. נעקוב אחרי ההתפתחויות ונראה אם נקצר את שהותה שם".


מפגינים מול השגרירות אחה"צ (צילום: שאול גולן)

 

היא הוסיפה: "אנחנו עלינו משם ומרגישים עדיין חלק מגאורגיה ואנחנו דואגים לכל בני משפחתנו שנותרו שם ומתפללים לשלומם.

יש לרוסים הרבה כוח אבל לנו יש תקווה, אנחנו יוצאים להגן על מדינתנו, לנחם את בני עמנו. אנחנו קוראים לרוסים לעזוב אותנו, שיתנו לנו לחיות".

 

באשר למאבק בקווקז אמרה ניגרדזה: "רוסיה רוצה להשתלט על גאורגיה ולהם אין שום זכות להיכנס, זה בכלל לא עניינם. הם כביכול רוצים להשכין שלום, אבל בעצם הם רוצים להשתלט על מדינה שלא שייכת להם. הרוסים הם אלה שעושים את הבלגאן, אלה שרוצחים אנשים ולכן אנחנו מפגינים כאן מול השגרירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
אחת המפגינות מול השגרירות
צילום: שאול גולן
צילום: שאול גולן
"הרוסים זורעים הרס"
צילום: שאול גולן
מומלצים