שתף קטע נבחר

ח"כ דב חנין רץ לראשות העיר תל-אביב

חנין, המכהן בכנסת מטעם סיעת חד"ש ונחשב לאחד הבולטים והחרוצים במשכן, יתמודד מטעם תנועת 'עיר לכולנו': "תל-אביב חייבת אלטרנטיבה, חולדאי הופך אותה לעיר לעשירים בלבד"

ח"כ דב חנין יתמודד על ראשות עיריית תל-אביב נגד ראש העיר המכהן, רון חולדאי. חנין, ח"כ מטעם סיעת חד"ש, יתמודד מטעם תנועת "עיר לכולנו" ויתפטר מהכנסת אם ינצח. טכנית, חנין עדיין צריך לנצח בבחירות הפנימיות של "עיר לכולנו" כדי לעמוד בראש הרשימה לראשות העיר - אולם הוא צפוי לצלוח מכשול זה בקלות יחסית.

 

חנין, בן 50, נשוי ואב לשלושה, הוא עורך דין במקצועו וד"ר למדע המדינה בהשכלתו. הוא משמש כח"כ מאז כינונה של הכנסת ה-17 ונחשב לאחד הבולטים והחרוצים במשכן.

הוא עוסק בעיקר ב"חקיקה ירוקה", ובין החוקים שבהם היה מעורב ניתן להזכיר את חוק "המזהם משלם", חוק "אוויר נקי" וחוק האכיפה הסביבתית. לפני שנבחר, התמחה חנין במשפט חוקתי וציבורי והיה פעיל בתחום זכויות האדם.

 

במסיבת עיתונאים שקיים בתל-אביב, הדגיש ח"כ חנין את הנושא הסביבתי: "יש פה תנועה על מפלגתית, שמורכבת מאנשים שהובילו דברים בעיר הזאת. רון חולדאי הוא אדם מאוד נמרץ עם יכולות, אך השאלה אם הפעילות נעשית בכיוון הנכון. צריך להביא לעיר אג'נדה סביבתית וחברתית אחרת ולהפוך את העירייה לעירייה שקופה ופתוחה ולא ריכוזית. יש לנו תשובות ואלטרנטיבות, אנחנו יכולים לקחת את העיר לכיוון אחר ולהחזיר את העיר תל אביב יפו לתושבים".

 

בשיחה עם ynet הוא הסביר מדוע בחר להתמודד: "החלטתי להתמודד מכיוון שתל אביב-יפו חייבת אלטרנטיבה. אי אפשר להשאיר את המדיניות הקיימת בעירייה חמש שנים נוספות. אני מאוד אוהב את תל אביב, נולדתי וגדלתי בה, אבל אני יודע שבעיר שלי יש בעיות מאוד קשות.

 

"יש בתל-אביב קבוצה מאוד גדולה של אנשים שהעיר מצד אחד נשענת עליהם ומצד שני דוחקת אותם אל מחוצה לה. אני מדבר כמובן על הצעירים, הסטודנטים והזוגות הצעירים שאינם יכולים להמשיך לגור בעיר בשל מחירי הדיור הגבוהים שאינם מפסיקים להאמיר. גם אוכלוסיות ותיקות נמצאות בלחץ. לצערי, המדיניות של חולדאי מובילה את תל אביב-יפו להיות עיר לעשירים בלבד".

 

"קשה לנוע ברחוב, קשה יותר לחנות"

לחנין יש תוכניות גם בנוגע לשיפור איכות הסביבה בעיר: "תל אביב סובלת מבעיות תחבורה וזיהום אוויר קשות ביותר והיא מתקדמת במהירות לכיוון 'הפקק האולטימטיבי'. קשה לנוע ברחובות בגלל העומס ועוד יותר קשה למצוא מקום חנייה. חולדאי מוביל מדיניות של עדיפות לרכב הפרטי ושל אי קידום התחבורה הציבורית. זה בדיוק ההפך ממה שצריך.


"חולדאי מחובר לשכבה צרה" (צילום: ירון ברנר)

 

"אני חושב שחולדאי מחובר היטב לרצון ולצרכים של שכבה צרה באוכלוסיית העיר - אלה הם האנשים אמידים והיזמים.

הוא בהחלט מנותק ממה שקורה בקבוצות אחרות. בפגישה איתו בה לקחתי חלק לפני כחודש, הוא קרא לבעיית הדיור 'פסיכוזה' - ומי שחושב כך חי פשוט בבועה", הוסיף חנין.

 

על סיכוייו לנצח אמר חנין: "'עיר לכולנו' לא תוכל להשקיע את סכומי הכסף שישקיע חולדאי בקמפיין, אבל אנחנו נביא התלהבות, התנדבות והתגייסות של חלקים רחבים בציבור שעד היום לא היו מעורבים בזירה העירונית. ניתן קרב משמעותי לחולדאי. כל מי שמעוניין בכיוון אחר לתל אביב-יפו צריך לבחור בנו ולהחליף את ההנהגה הנוכחית". על המימון של סיעתו הוא אמר: ""אין לנו מיליונים ואנחנו לא מאמינים בדרך הזו. אנחנו לא מאמינים בארגזים ומעטפות, נעשה פוליטיקה אחרת".

 

לאחרונה הודיע גם פאר ויסנר ממפלגת הירוקים, כי יתמודד על ראשות העיר תל-אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
חנין. הסטודנטים נדחקים החוצה
צילום: ירון ברנר
צילום: יריב כץ
מחוזק לאמידים ויזמים. חולדאי
צילום: יריב כץ
מומלצים