שתף קטע נבחר

האיחוד האירופי: הבנייה במזרח י-ם פוגעת בשלום

בנציבות האיחוד האירופי אמרו כי הבנייה בהתנחלויות, כולל מזרח ירושלים, היא בלתי חוקית על-פי החוק הבינלאומי. הפעם הביעו באירופה דאגה נוכח הבנייה בשכונות נווה יעקב והר חומה ובביתר עילית

שוב מביעים באיחוד האירופי דאגה מהבנייה בירושלים ובסביבותיה. מועצת האיחוד פרסמה הבוקר (יום א') הודעה לפיה היא מביעה חששה מאישור בניית 400 יחידות דיור בשכונת נווה יעקב בירושלים, ובפרסום מכרז על בניית 286 יחידות דיור בביתר עילית ו-130 בשכונת הר חומה. לדבריהם, הבנייה תפגע בתהליך השלום.

 

בנציבות האיחוד האירופי אמרו כי הבנייה בהתנחלויות בשטחים הפלסטיניים הכבושים, הכוללים את מזרח ירושלים, היא בלתי חוקיים על-פי החוק הבינלאומי. באיחוד קראו לישראל ולפלסטינים לקיים את החלטות ועידת אנאפוליס, לפעול על-פי מפת הדרכים ולהפסיק את הבנייה, כולל מה שמכונה "גידול טבעי".

 

ביום שישי גינה האיחוד האירופי את החלטת ישראל לבנות מאות יחידות דיור נוספות בשכונת תלפיות מזרח ירושלים. "ההחלטה מערערת את מהימנות תהליך השלום המתמשך", נכתב בהודעה שפרסמה נשיאות האיחוד. לדבריהם, ההתנחלויות מסכנות את האפשרות לפשרה ואת הפתרון של שתי מדינות עצמאיות באזור.

 

בחודש שעבר גינה האיחוד האירופי את החלטת ישראל לבנות 20 יחידות דיור בהתנחלות משכיות שבבקעת הירדן. "הנשיאות מודאגת עמוקות מההודעה, שיצאה ימים ספורים אחרי ההחלטה להרחיב את הבנייה גם באריאל ובגדה המערבית", נכתב בהודעה.

 

גם בארצות-הברית מתחו ביקורת על ישראל על הבנייה במזרח ירושלים. בחודש יוני הבית הלבן שב והודיע כי ארה"ב מתנגדת לתוכנית לבניית 884 יחידות דיור במזרח ירושלים. בתוכנית שזכתה לביקורת, שכבר זכתה לאישור הממשלה, מתוכנן מכרז לבניית 121 יחידות דיור בשכונת הר-חומה ו-763 יחידות דיור בשכונת פסגת-זאב בחמישה מתחמים שונים. שתי השכונות נמצאות מעבר לקו הירוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים