שתף קטע נבחר

מופז: ההתקפה של ברק על לבני לא היתה בסדר

דבריו החריפים של שר הביטחון על שרת החוץ ועל קדימה, איחדו את השורות במפלגת השלטון. בכנס בחירות בחדרה, בחרה לבני במופגן לשבת ליד מופז ואמרה: "זה קטן עליי וקטן עלינו". מופז העניק לה גיבוי והוסיף: "צריך לשמור על איפוק וקור רוח"

קדימה מציגה: איחוד שורות תחת מתקפה. שר התחבורה, שאול מופז, יצא הערב (יום ד') להגנתה של השרה ציפי לבני, יריבתו העיקרית בבחירות המוקדמות במפלגת קדימה. בכנס בחירות בחדרה התייחס מופז להתקפות שר הביטחון, אהוד ברק, על לבני ואמר: "ההתקפה על חוסר היכולות של ציפי, עברה להתקפה אישית וזה לא בסדר".

 

לדברי מופז, "היום סף העימות הפוליטי עלה מדרגה. לברק יש את הזכות לומר את מי הוא אוהב ואת מי הוא מעריך". הוא פנה ליריבתו למירוץ ואמר: "בהתמודדות הזאת עלינו לשמור על התנהלות ראויה בכל הקשור לתוך קדימה. כאשר נמצאים תחת התקפות - והייתי תחת סוגים שונים ולעתים במצבים קשים - צריך איפוק וקור רוח".

 

הוא התייחס למצב הקואליציה ואמר: "חייבים מאמץ עליון כדי שהיציבות השלטונית תשמר. צריכים להשכיל להוביל מהלך שלא יגררו אותנו לבחירות כלליות, כך שנוכל לבסס את הממשלה בראשות קדימה, עם ממשלת חירום שתוביל את ישראל עד הבחירות ב-2010".


קטן עליהם? אחרית הימים בקדימה (צילום: ג'ורג' גינסבורג)

 

באולם בחדרה סודרו המושבים כך שיהיו שני מחנות: אחד של לבני ואחד של מופז. שרת החוץ הבחינה בכך עם כניסתה, ומיד התיישבה במופגן דווקא לצדו של שר התחבורה.

 

בהתייחסה לדבריו החריפים של ברק, אמרה לבני: "עזבו אתכם מהתקפות. קטן עליי, קטן עלינו, קטן על קדימה". סגנה במשרד החוץ, מגלי והבה, צעק במהלך הנאום: "אני רוצה שברק יילך הביתה, ושקדימה תנצח".

 

גם אחד משני המתמודדים הזוכים לסיכויים נמוכים לפי הסקרים, השר אבי דיכטר, נאם בכנס. "קדימה נמצאת בפריימריז שרק יחזקו אותה", אמר השר לביטחון פנים. "הרעמים, ופה ושם ברק, לא ישנו דבר. הגשם ירד בערוגות של קדימה".

 

יום של חילופי מהלומות מילוליות

חילופי המהלומות המילוליות בין שרת החוץ ושר הביטחון נמשכים זה כמה ימים, והיום הגיעו לשיא עם דבריו של ברק בגלי צה"ל על "השרה ציפורה לבני". ברק אמר: "אני לא משוכנע שבאמת בנושאים ביטחוניים חשובים וסוגי הנושאים שלא פעם רה"מ בישראל צריך לתת עליהם תשובות, שרת החוץ ברקע שלה היום בהכרח בנויה לתת את התשובות". הוא הוסיף שקדימה היא "מחנה פליטים" שאחראי בעיקר לפרשיות מביכות.

 

בתגובה לכך, אמרו ל-ynet בכירים בקדימה שהיו שותפים להקמת המפלגה: "ברק התחנן להיות מספר 6 ברשימת קדימה לכנסת,

 והוא ניהל שיחות בעניין עם יועציו הקרובים ביותר של אריק שרון". מלשכת ברק נמסר כי מדובר בשקר וכי לא היו דברים מעולם.

 

ברק טען בימים האחרונים כי להנהגת המדינה דרוש ניסיון ביטחוני, ברמזו לכך ששאול מופז מתאים ממנה להנהגת קדימה. השרה לבני אמרה בראיון ל-ynet כי התערבות ברק בפריימריז הינה מהלך שקוף ולא ראוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסבורג
מופז ולבני. גיבוי ליריבה
צילום: ג'ורג' גינסבורג
צילום: ג'ורג' גינסבורג
לבני ומופז. התיישבה לידו בהפגנתיות
צילום: ג'ורג' גינסבורג
מומלצים