שתף קטע נבחר

ישי: שחרור האסירים ירחיק שחרור שליט

לקראת הדיון בישיבת הממשלה על שחרור 150-200 אסירים כמחווה לנשיא הפלסטיני, מזהיר שר התמ"ת כי מדובר במחוות וירטואליות. "ראוי לראות את מעשיהם בעבר כדי ללמוד על שאיפתם העתידית. אם רוצים לחזק את אבו-מאזן, הרי שנכון ליצור רצף מחוות כלכליות של ארה"ב, אירופה וישראל"

שר התמ"ת, אלי ישי, מזהיר הלילה (יום א') כי "שחרור מאות רוצחים כמחוות וירטואליות לפלסטינים, רק ירחיק את שחרורו של גלעד שליט". דבריו של ישי נאמרו על רקע הדיון הצפוי הבוקר בממשלה על שחרור 150-200 אסירים פלסטינים, במסגרת המחווה שהבטיח ראש הממשלה אהוד אולמרט, לנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן, בפגישתם האחרונה.

 

"המחוות הפכו להיות חד-צדדיות וחד-כיווניות וכולן נעשות על ידי ישראל.

לאחר שהתבררו כלא מועילות אסור לממשלה להצטייר כמתרפסת. זה לא משרת את ישראל אלא פוגע בה. כל צעד המקבע את ממשלת ישראל כמתרפסת בעיני הפלסטינים - מרחיק למעשה את שחרורו של גלעד שליט", אמר ישי.

 

גורמים בירושלים הבהירו כי המחווה אינה קשורה לעסקה לשחרור שליט והיא תצא לפועל לאור הרצון להראות לפלסטינים כי באפשרותם להגיע להישגים תוך קיום דיאלוג מדיני מול ישראל.

 

אך דברים אלו אינם מרגיעים את ישי: "צריך לזכור כי לא מדובר בחובבי ציון. משפחות רבות בישראל סבלו ועדיין סובלות מ'הפצצות המתקתקות' האלה. ראוי לראות את מעשיהם בעבר כדי ללמוד על שאיפתם העתידית. ישיבה בכלא הישראלי לא הפכה רוצחים אלה לחסידי אומות העולם. הם היו ונותרו רוצחים ומחבלים, שיבקשו להמשיך ולפגוע בישראלים באשר הם".

 

"אם רוצים לחזק את עבאס, הרי שנכון ליצור רצף מחוות כלכליות של ארה"ב, אירופה וישראל. במקום שיש רווחה כלכלית אין טרור, במקום שיש מצוקה קיומית גם הכוחות המתונים נסחפים לטרור.

 אני מוכן להיפגש עם מקבילי הפלסטיני ולסייע בפיתוח התעשייה ובפיתוח התעסוקה. זו הדרך היחידה לסייע לאבו מאזן לבסס את שלטונו".

 

אמש נועד שר הביטחון, אהוד ברק, עם ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, בביתו בתל-אביב. השניים דנו בשורה של נושאים. ברק הבטיח כי ישראל תפעל להורדת מחסומים וחסמים בשטחים, פתיחת צירים לתנועה ומתן התרי עבודה.  

 

הוא גם הבטיח שישראל תסייע להצלחת מודל "פרויקט ג'נין", לקידום מיזמים כלכליים ביהודה ושומרון, "שהם המפתח להתקדמות התהליך המדיני". הוא הוסיף שיש למקד מאמץ מיוחד לטיפול יעיל במלחמה בטרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי. לא מדובר בחובבי ציון
צילום: דניאל בראון – ג'יני
מומלצים