שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הפיליפינים: 4 פצועים בפיצוצים במלונות בדרום

  שני מטענים מאולתרים התפוצצו בשני מלונות דלי תקציב בעיר איליגן שבדרום הפיליפינים. הצבא החל בסריקות בכל שאר המלונות והאכסניות בעיר

  לפחות ארבעה בני אדם נפצעו היום (א') בפיצוץ שני מטענים מאולתרים כמעט בו-זמנית בשתי מלונות בעיר איליגן בדרום הפיליפינים, כך מסרו גורמי צבא מקומיים. בעקבות הפיצוצים נשלחו חיילים ומומחי חבלה לסרוק את כל המלונות והאכסניות בעיר.

   

  הגנרל הילאריו אטנדידו אמר כי הפצצות הושארו בחדרי אירוח במלונות "איליגן טרבלרז אין" ו"קפריס לוג'ינג האוס" בעיר הדרומית איליגן. לדבריו, המטענים התפוצצו בהפרש של דקות. לפי שעה, אף ארגון לא נטל אחריות לפיצוצים.

   

  הפיצוצים מהווים הסלמה באלימות שהתחדשה בדרום הפיליפינים בימים האחרונים בין הצבא הפיליפינים למורדים המוסלמים. ארגון המורדים העיקרי "החזית האיסלאמית לשחרור מורו" (MILF) היה אמור לחתום לפני כשבועיים על הסכם היסטורי עם הממשלה, אך בית המשפט העליון במדינה הוציא צו שמנע את החתימה.

   

  ההסכם, שהושג בתיווכה של מלזיה, נועד להרחיב באופן ניכר את השטח האוטונומי של המוסלמים בדרום המדינה הקתולית בעיקרה, ולהעניק להם סמכויות פוליטיות וכלכליות. בין אלו, השליטה על עוד 712 כפרים ומשאבי הטבע באזור, הכוללים זהב, גז טבעי ונפט.

   

  פוליטיקאים קתולים מהדרום ביקשו מבית המשפט למנוע את טקס החתימה על ההסכם, בטענה שלא נועצו בהם בנושא, בשל חשאיות תוכן ההסכם ומחשש שיחלק את האי הדרומי מינדנאו למובלעות מוסלמיות. ההסכם

   היה אמור לפתוח מחדש באופן רשמי את שיחות השלום שנועדו לשים קץ לסכסוך שנמשך קרוב ל-40 שנים.

   

  העימות גבה את חייהם של יותר מ-120 אלף בני אדם, הוביל לעקירתם של כשני מיליון, ופגע בצמיחה הכלכלית באזור. ארגון "MILF" הוא ארגון המורדים הגדול מבין כמה ארגונים מוסלמים בדלנים הנאבקים בממשלה במנילה ומונה על-פי הערכות כ-11 אלף חברים. לפי ההסכם שהושג, הארגון והממשלה התחייבו להגיע להסכם שלום סופי עד נובמבר 2009.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים