שתף קטע נבחר

אולמרט: נגיב להתקפת חיזבאללה ללא מגבלות

ראש הממשלה סייר בבסיס פיקוד העורף והתייחס לאפשרות של חידוש העימות בצפון: "אם לבנון תהפוך למדינת חיזבאללה לא יהיו לנו שום מגבלות". לדבריו, האיום על העורף "הוא יותר דמוני מזה שקיים באמת"

"אם לבנון תהפוך למדינת חיזבאללה - לא תהיינה לנו שום מגבלות בהקשר זה". כך אמר אחרי הצהריים (יום ג') ראש הממשלה אהוד אולמרט, בעת ביקור שערך במפקדת פיקוד העורף. "מה שיוטל עלינו יהיה להביא להכרעה מהירה, במינימום מחירים, תוך ניצול היתרונות היחסיים שלנו", הוסיף.

 

לדבריו, "במלחמת לבנון השנייה היו כלים ויכולות הרבה יותר מאסיביים שנמנענו מלהפעיל, משום שנלחמנו בארגון טרור ולא במדינה".

 

ראש הממשלה התייחס בדבריו באופן נרחב לאיום הנשקף לעורף בישראל במלחמה עתידית. "לא יהיה יותר מצב שבו המלחמה תתנהל בשדה קרב עלום ומרוחק ובערים הגדולות יימשכו החיים כהרגלם. המלחמה תגיע גם לערים ולבתים של אזרחי ישראל והיעד של אויבנו יהיה לפגוע בעורף", הזהיר. אולמרט ציין שהאויב מצטייד בכלים שנועדו לפגוע באוכלוסייה. "התפקיד של פיקוד העורף, בתרחיש מסוג זה, יהיה מרכזי מאי פעם במלחמות ישראל", אמר.

 

לראש הממשלה התלוו בביקורו סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי, מפקד פיקוד העורף, אלוף יאיר גולן, מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור ובכירים נוספים ממשרד הביטחון, צה"ל ומשרד ראש הממשלה. אנשי פיקוד העורף הציגו לאולמרט סקירה שעסקה באיומים על העורף. לדבריו, הוא יצא מעודד ממה שהציגו אנשי הצבא בדבר היכולת להתמודד עם האיומים השונים.

 

"לא לפחד מהאיומים"

"לא צריך להפחיד את עצמנו יותר מדי בנוגע לאיומים", אמר אולמרט וציין כי במשך כל 33 ימי המלחמה בלבנון - לא נפגע איש מאלה שישבו במקלטים. הוא ציין כי בקריית שמונה, שתושביה היו ערוכים למלחמה, פגעו 900 קטיושות - אך איש לא נהרג. "בסופו של יום, האיום הנשקף בדמיוננו הוא יותר דמוני מאשר הקיים באמת".

 

בנאום לציון שנתיים למלחמת לבנון השנייה, אמר בשבוע שעבר מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, כי "תוצאותיה של מלחמת לבנון השניה ניכרים עד ימים אלה, הן במישור הצבאי והפוליטי בישראל".

 

לדבריו - כל המתקפות התקשורתיות על הנשק של חיזבאללה לא ישפיעו על הארגון. "הן לא יכניעו אותנו, אנו כוח שלא ניתן לעקור אותו".

במהלך נאומו, אמר כי אינו חושש מישראל ואף לא מ"תוכניות החיסול החדשות שלה". "אנחנו איננו מפחדים מכם. אנו יודעים כי יש לכם תוכניות לחיסולים חדשים אך דבר זה לעולם לא יחזיר אותנו לאחור".

 

נסראללה לא אישר ולא הכחיש אם יש בידיו נשק מתקדם כמו טילי נ"מ: "איננו מעוניינים להצהיר, להוכיח או להכחיש את כוח המגן שלנו. כולם יודעים שההתנגדות, באמצעות החללים והנשק שלה, הביסה את ישראל ומאז מנסים הישראלים ללחוץ על הקהילה הבינלאומית כדי ללחוץ על המדינות התומכות בהתנגדות. אל לאיש לצפות שאנו נגיד אם יש לנו נשק חדש או אין לנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסר לחיזבאללה
צילום: רויטרס
מומלצים