שתף קטע נבחר

לבני: סוריה זוכה ללגיטימציה גם בשל השיחות

שרת החוץ נפגשה עם העיתונאים הזרים בישראל והדגישה באוזניהם: "אני מודעת לציפיות הבינלאומיות בנושא המשא ומתן עם הפלסטינים, אך חייבים להגיע להסכם באופן אחראי". בעניין סוריה אמרה לבני, כי "סוריה מפרה את אמברגו הנשק, אך מקבלת לגיטימציה גם באמצעות המשא ומתן עם ישראל"

"כל ניסיון לגשר על פער עם הפלסטינים שלא בהסכם מפורט ומקיף יביא לעימותים ואלימות" - כך אמרה היום (ה') שרת החוץ, ציפי לבני, בעת מפגש עם העיתונאים הזרים בישראל. על רקע ביקורו ברוסיה של נשיא סוריה, בשאר אסד, אמרה לבני כי "סוריה מפרה את אמברגו הנשק, אך מקבלת לגיטימציה גם באמצעות המשא ומתן עם ישראל. היא מקבלת אותה למרות שהיא מוסיפה לחזק את ארגוני הטרור".

 

לקראת ביקורה באזור של מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, אמרה לבני כי "לוח זמנים זה חשוב - אבל התכנים חשובים יותר. כל ניסיון לגשר על פער שלא בהסכם מפורט ומקיף יביא לעימותים ולאלימות. אי אפשר לזרוק מפתח לצד השני ולקוות לטוב". לבני הדגישה באוזני העיתונאים, כי "אני מודעת לציפיות הבינלאומיות בנושא המשא ומתן עם הפלסטינים, אך חייבים להגיע להסכם באופן אחראי".

 

בהתייחסה לשאלה על דברי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, שבאין שתי מדינות לשני עמים עלולה מדינת ישראל להיגמר, אמרה לבני, כי "מדינת ישראל לעולם לא תסתיים. ישראל כאן, כאן כדי להישאר". בסוגיית הפליטים אמרה כי "כניסת פליטים פלסטינים לישראל מנוגדת לרעיון של שתי המדינות לשני העמים. זה חותר תחת ישראל כמדינה יהודית". היא הדגישה כי " עזה היא מכשול לפלסטינים מפני הקמת מדינה משלהם".

 

שרת החוץ התייחסה גם למאבק העולמי בגרעין האיראני וקראה לשיתוף פעולה רוסי בנושא.

"זה חייב להיאמר לקהילה הבינלאומית. עצירת איראן צריכה להיות אינטרס עולמי והוא אכן כזה. רוסיה ואחרות חייבות להיות שותפות להנחה זאת. הסנקציות הנוכחיות לא מספיק אפקטיביות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. מודעת לציפיות
צילום: ירון ברנר
מומלצים