שתף קטע נבחר

לבנון תגיש תלונה באו"ם נגד התבטאות אולמרט

הקבינט הלבנוני הביע זעם על ההתבטאויות התוקפניות של בכירים ישראליים. בלבנון כעסו ככל הנראה על דבריו של ראש הממשלה אהוד אולמרט שאמר השבוע כי "אם לבנון תהפוך למדינת חיזבאללה - לא תהיינה לנו שום מגבלות בהקשר זה"

הקבינט בלבנון החליט אמש (יום ה') להגיש תלונה רשמית נגד ישראל לאו"ם, בגין מה שהם מגדירים כהתבטאויותיו המאיימות של ראש הממשלה. אהוד אולמרט אמר השבוע כי "אם לבנון תהפוך למדינת חיזבאללה - לא תהיינה לנו שום מגבלות בהקשר זה"

 

ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, הגיב לדברים ואמר כי "מלשמוע מה שאומרים גורמים בישראל, אפשר לחשוב שהם שטפו את לבנון בוורדים במהלך המלחמה".

 

אולמרט שביקר במפקדת פיקוד העורף ביום שלישי התייחס למצב בצפון: "במלחמת לבנון השנייה היו כלים ויכולות הרבה יותר מאסיביים שנמנענו מלהפעיל, משום שנלחמנו בארגון טרור ולא במדינה".

 

ראש הממשלה התייחס בדבריו באופן נרחב לאיום הנשקף לעורף בישראל במלחמה עתידית. "לא יהיה יותר מצב שבו המלחמה תתנהל בשדה קרב עלום ומרוחק ובערים הגדולות יימשכו החיים כהרגלם. המלחמה תגיע גם לערים ולבתים של אזרחי ישראל והיעד של אויבנו יהיה לפגוע בעורף", הזהיר.

 

למרות זאת הדגיש אולמרט, כי " לא צריך להפחיד את עצמנו יותר מדי בנוגע לאיומים". הוא הסביר כי במשך כל 33 ימי המלחמה בלבנון - לא נפגע איש מאלה שישבו במקלטים. הוא ציין כי בקריית שמונה, שתושביה היו ערוכים למלחמה, פגעו 900 קטיושות - אך איש לא נהרג. "בסופו של יום, האיום הנשקף בדמיוננו הוא יותר דמוני מאשר הקיים באמת", אמר אולמרט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרגיז את הלבנונים. אולמרט
צילום: רויטרס
תוקף את ישראל. סניורה
צילום: איי פי
מומלצים