שתף קטע נבחר

"אמא שלי צדיקה, קראו לה טליבאן בגלל הלבוש"

ארבעת ילדיה של האשה המואשמת במסכת התעללויות הגיעו לבית המשפט, כדי להעיד נגד אמם. הבת המבוגרת אמרה בפתח הדיון: "המשטרה הוציאה לי את הנשמה, איימה עלי והפחידה אותי. הכל דמיון של איזה מישהו, שהחליט להפיל תיק נגד אמא שלי"

למרות האישומים הכבדים, הבת התייצבה בבית המשפט לצד אמה. "כל כתב האישום שמתואר לא היה ולא נברא, אמי הייתה אמא חמה ודואגת" - כך אמרה היום (א') בבית המשפט בתה בת ה-30 של האישה מבית שמש המואשמת בהתעללות ב-12 ילדיה, וכונתה כ"אמא טליבאן". הבת המבוגרת ושלושה מאחיה מעידים היום במשפטה של האם.

 

בפתח הדיון שנערך בבית המשפט המחוזי בירושלים יצאה הבת נגד רשויות אכיפת החוק: "המשטרה הוציאה לי את הנשמה, איימה עלי והפחידה אותי", היא אמרה, "הכל דמיון של איזה מישהו שהחליט להפיל תיק נגד אמא שלי וניסה להציק לה".

 

הבת כינתה את אמה "אשה צדיקה" וטענה כי קיבלה את הכינוי "אמא טליבאן", רק בשל הלבוש החריג שלה. בהתייחסה להאשמות החמורות נגד אמה היא אמרה: "אמי יכלה מדי פעם לתת סטירה, אבל בטח לא את מה שמתארים בכתב האישום".  

 

לפני כשלושה שבועות אישר בית המשפט לבת הגרושה

 לחזור ולהתגורר עם אביה, שנמצא במעצר בית. הבת שתעבור לבית האב ביחד עם בנה אמרה שהיא אינה חוששת: "אין לי שום חשש שאבא שלי יעשה לו משהו. לא דיברתי עם אמא כמה חודשים ואני מאד מתגעגעת אליה. אנחנו כולנו מחזיקים לה אצבעות ומקווים שיהיה טוב".

 

לדיון שמתנהל בדלתיים סגורות הגיעה האם באיחור של שעתיים וסרבה לשוחח עם כלי התקשורת. לבית המשפט הגיעו גם שלושת ילדיה הקטנים יותר שאמורים להעיד נגד אמם. הילדים נראו מבולבלים ולא הסתירו את מבוכתם מול המצלמות.

 

"ציד מכשפות, הכניסו לה מילים לפה"

לדברי עורכת הדין של האם אורנה סבן-ארועטי, הפרקליטות והמשטרה הכניסו לילדיה מילים לפה. "מדובר בציד מכשפות. לקחו את הילדים שבחיים שלהם לא נחקרו במשטרה וחקרו אותם תחת אזהרה", אמרה עורכת הדין, "הכריחו אותם לדבר דברים נוראיים נגד האמא והשפיעו עליהם כדי שיגידו את מה שאמרו. אי אפשר להאשים את האמא במה שקרה ואני מקווה שהילדים יחזרו בהם. אם קרה משהו זה היה כאשר הילדים היו בוגרים וברשות עצמם".

 

אב המשפחה שנכח גם הוא בבית המשפט סרב לדבר עם כלי התקשורת, אך עורך דינו יאיר נהוראי אמר כי עצם העובדה שגם הפרקליטות וגם פקידי הסעד החליטו שבתו בת ה-30 תחזור לגור איתו מראה כי פרטי כתב האישום כפי שהוא מוצג היום אינם נכונים.

 

על-פי כתב האישום החמור שהוגש נגד "אמא טאליבן" באפריל, עולה כי במשך כתשע שנים נהגו ההורים להכות את ילדיהם נמרצות באמצעות כלים שהיו בבית ולהצליף בהם בחגורות ובכבלים. הם אף נעלו את הילדים מחוץ לביתם כשלא פעלו כדבריהם. באחד המקרים מפורט בכתב האישום כיבתה האם על חזהו של בנה גפרור ואף שפכה אקונומיקה על כפפות השוער שברשותו, לאחר ששיחק כדורגל בניגוד להוראותיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הכל בדמיון"
צילום: גיא אסיאג
מומלצים