שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רוב תומכי קלינטון לא בטוחים שיצביעו לאובאמה
  עיניהם של הצירים הדמוקרטים נשואות היום לעבר מישל אובאמה, שתישא נאום חשוב על במת הוועידה שתמנה את בעלה למועמד לנשיאות, אך הראש טרוד בהילארי קלינטון ותומכיה. מסקר שנערך עבור העיתון "יו.אס.איי טודיי" עולה כי רק 47 אחוז מתומכיה בפריימריז בטוחים שיצביעו לאובאמה

  הצירים הדמוקרטים מתכנסים היום (ב') בדנבר לרגל הוועידה שתמנה השבוע רשמית את ברק אובאמה כמועמד המפלגה לנשיאות. עיניהם יהיו נשואות הערב לאשתו מישל, שצפויה לשאת נאום חשוב, אך ראשם יהיה טרוד יותר בגברת אחרת. העיתון "יו.אס.איי טודיי" פרסם סקר שממנו עולה כי תומכי יריבתו לשעבר מימי הפריימריז, הילארי קלינטון, רחוקים מלהיות מונחים בכיסו של אובאמה.

   

  הדרך לבית הלבן - סיקור נרחב ב-ynet:

  מתחים תחת מצג של אחדות:
  הוועידה הדמוקרטית / יצחק בן-חורין, וושינגטון
  בעיר דנבר שבקולורדו תיפתח היום הוועידה הדמוקרטית, שבה ייבחר רשמית ברק אובאמה כמועמד המפלגה לנשיאות. אך על הקונפטי, הבלונים והנאומים המהללים את הסנאטור הצעיר מאילינוי מעיבה עננה שחורה - אי-בחירתה של הילארי קלינטון לסגניתו. האם תומכיה של קלינטון יהרסו את החגיגה? מחנה אובאמה לא לוקח סיכונים
  לכתבה המלאה

   

  לפי הסקר, פחות מחצי מתומכיה של קלינטון אמרו כי יצביעו בוודאות לאובאמה בבחירות שייערכו ב-4 בנובמבר. מהסקר, שערך עבור העיתון מכון הסקרים "גאלופ", עולה כי רק 47 אחוז מתומכי קלינטון בטוחים שיצביעו לאובאמה, 23 אחוז אמרו כי הם תומכים בו אך עשויים לשנות את דעתם. הנתון המעניין ביותר הוא ש-30 אחוזים מהנשאלים אמרו כי יצביעו ליריבו הרפובליקני ג'ון מקיין, למועמד אחר או שלא יצביעו כלל, אך לא יצביעו לאובאמה.

   

  קלינטון צפויה להופיע בוועידה ביום רביעי, ולשחרר את הצירים שבתמיכתם זכתה בפריימריז באופן רשמי למען אובאמה. הסנאטורית מניו-יורק הזמינה את הצירים למרכז הכנסים קולורדו, לא הרחק מהאולם שבו תיפתח הוועידה הדמוקרטית הלאומית. המהלך נועד להדגיש את מעלותיה הפוליטיות למען העתיד, לקראת היום שבו ייתכן שתחליט שוב להתמודד על הנשיאות.


  הכנות אחרונות לקראת הוועידה בדנבר, היום (צילום: AFP)

   

  לפי מושל פנסילבניה, אד רנדל, מתומכיה הבולטים של קלינטון, "היא מעוניינת להתמודד שוב". רנדל אמר ל"יו.אס.איי טודיי" שקלינטון נהנתה מתהליך הבחירות הפנימיות וחשה בנוח בקרב תומכיה. "לקראת סוף הקמפיין, כשהיא התחברה באמת עם המצביעים האמריקנים, במיוחד אלו ממעמד הפועלים, אני חושב שהיא נהנתה מאוד".

   

  מאבק צמוד בין אובאמה למקיין

  המאבק בין אובאמה למקיין נותר צמוד בסקרים. לפי סקר "גאלופ", אובאמה זוכה ליתרון של 4 אחוזים על פני מקיין (47-43), אך מדובר בהפרש המצוי בטווח הטעות הסטטיסטית. עם זאת, יצוין כי סקר זה נערך לפני שאובאמה הכריז על בחירתו בסנאטור ג'ו ביידן כסגנו.


  מפגינים נגד מלחמות בדנבר, קולורדו (צילום: AFP)

   

  מהסקר עולה שאובאמה עדיין נתפס כחסר ניסיון בקרב הציבור. 57 אחוז הביעו חשש שהוא נעדר הניסיון הדרוש לנשיא יעיל ו-44 אחוז הביעו ספק ביכולתו להתמודד עם אחריותו כמפקד העליון של הצבא. ואולם הוא מוביל על מקיין באופן משמעותי בשאלות של טיפול בכלכלה. מקיין נתפס כמנהיג חזק והחלטי, אך רוב הנשאלים סבורים שמדיניותו תטיב בעיקר עם העשירים.

   

  40 אחוז מהנשאלים מודאגים מגילו המבוגר של מקיין (שיחגוג את יום הולדתו ה-72 ביום שישי). 66 אחוז חוששים שימשיך במסלולו של הנשיא ג'ורג' בוש, בהם גם 35 אחוז מהנשאלים הרפובליקנים. מקיין זוכה לביקורת ציבורית גם בעקבות הקמפיין השלילי שניהל. קרוב למחצית מהנשאלים, 48 אחוז, אמרו כי הוא תקף את אובאמה באופן לא הוגן, לעומת 30 אחוז בלבד שאמרו שאובאמה תקף כך את מקיין. הציבור האמריקני נותר באופן כללי פסימי, כששמונה מכל עשרה אמרו כי הם אינם מרוצים מהאופן שבו דברים מתנהלים בארה"ב, ושבעה מכל עשרה העריכו כי המצב רק ידרדר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  אובאמה עם מישל, שתנאם הערב
  צילום: רויטרס
  קלינטון. תשכנע לתמוך באובאמה?
  צילום: AFP
  מקיין. חוששים שימשיך במסלול של בוש
  צילום: AFP
  שוטרים פרוסים בדנבר, קולורדו
  צילום: ROCKY MOUNTAIN , AP
  מומלצים