שתף קטע נבחר

האב ובתו נדהמו: הכסף נעלם מהכספת בבנק

עורכת דין מנתניה טוענת כי הפקידה עשרות אלפי דולרים בכספת של אביה בבנק הפועלים, ואולם כשהגיעו השניים לקחת את הכסף - מצאו כספת ריקה. בנק הפועלים: "מקרה מעין זה מעולם לא אירע בכספות ואנו מסייעים למשטרה ככל הדרוש"

"ראיתי את אבא עולה ממדרגות חדר הכספות כשהוא חיוור כולו. הוא פנה אליי לגמרי בהלם ואמר 'כל הכסף נעלם'", כך מספרת עו"ד נ' מנתניה, שטוענת כי גילתה היום (ב') שהכסף של אביה ושלה - שהופקד על-ידם בכספת בסניף של בנק הפועלים בכיכר העצמאות בעיר - איננו.

 

בפברואר השנה ביצעה עורכת הדין עסקה לקניית דירה. חלק מהכסף היא הפקידה בחשבונה ו-25 אלף דולר היא החזיקה בביתה, במטרה לשלם את הסכום בחודש אוגוסט עבור הדירה שרכשה. "הכסף היה אצלי בבית, ואז אבי בא אליי ואמר לי שמסוכן להחזיק כסף בבית, והציע לי לשים את הכסף בכספת פרטית שלו שנמצאת בסניף בנק הפועלים.

 

"שמעתי בעצתו, והלכנו יחד לבנק. בחדר הכספות היה איתנו עובד של הבנק. לאבי היו עשרת אלפים דולרים בכספת. עובד של הבנק אף סייע לנו, נתן לנו גומיות ומעטפות כדי להחזיק את הכסף".

 

מאז הפקדת הכסף, מספרת עורכת הדין, היה אביה מאושפז לאחר שעבר ניתוח, ומפתחות הכספת היו ברשותו. "אבא היה מאושפז במשך כל חצי השנה האחרונה בבית החולים, ואמא הייתה צמודה אליו. עכשיו כשהוא השתחרר בדיוק כשאני צריכה לשלם את הכסף עבור הדירה והלכנו לסניף. אבא ירד לחדר הכספות ואז שב משם חיוור כולו".

 

הבת אומרת כי ערכה בדיקה עוד היום בבנק בכרטסת שבה יש רישום של הנכנסים לחדר הכספות וראתה כי הכניסה האחרונה שלה ושל אביה לתוך חדר הכספות היא היום, ואילו הכניסה הקודמת בחודש פברואר השנה. "לא יכול להיות שאבא בזמן שהיה בבית חולים, לאחר השתלה, הגיע לסניף ולקח את הכסף. ואם כן, היה צריך להיות רישום שהוא הגיע למקום או מישהו אחר מהמשפחה, ואין רישום כזה".

 

עורכת הדין מספרת כי ניגשה עם אביה לדבר עם המנהלים, אבל לדבריה הם זילזלו בהם. "אני לא מבינה, אם לשים כסף בבית זה לא בטוח ולשים כסף בכספת בבנק זה לא בטוח, מה נשאר עוד?"

 

בעקבות האירוע הגישו עורכת הדין ואביה תלונה למשטרת נתניה. "אולי כדאי שאנשים יבדקו אם כספם ורכושם הנמצאים בכספת לא נעלם גם הוא", היא אומרת.

 

תגובת בנק הפועלים: "שירות השכרת כספות פועל בבנק הפועלים במשך עשרות שנים לשביעות רצונם המלאה של לקוחותיו. מטעמי סודיות, אין לבנק כל מידע או תיעוד של תכולת הכספות שמושכרת ללקוחותיו. נוהלי הפתיחה של כספות מבטיחים כי הכספות ייפתחו אך ורק על ידי הלקוחות ששכרו אותן. מקרה מעין זה הנטען על ידי הלקוח אף פעם לא אירע בכספות של בנק הפועלים. לעצם העניין, הבנק קיבל פנייה מהמשטרה בעקבות תלונה שהגיש הלקוח, ומסייע למשטרה ככל שיידרש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים