שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  טיפ: הגנו על התיבה שלכם מדואר זבל

  להרבה ספאמרים כבר יש את כתובת הדואר שלכם, זה בטוח. הטיפ שלנו יעזור כדי להתגונן בעתיד - מפני הספאמרים שעדיין אין להם את הכתובת שלכם. זה פשוט וזה עובד

  חשבתם פעם איך ספאמרים משיגים את כתובת הדואר שלכם? אם לא פרסמתם אותה באופן גלוי ברשת, אז סביר להניח שהספאמר קיבל אותה ממישהו שקיבל אותה מכם.

   

  זהו סוד ידוע: חלק גדול ממאגרי הספאם נבנים מכתובות שנקנו מספקי שירות ומאתרים שונים - בעיקר, אך לא רק, כאלה שנקלעו לקשיים כלכליים וחיפשו דרכים להשיג כסף קל. גם רשימות דיוור וקבוצות דיון שונות הן מקום שבו ספאמרים אוספים כתובות.

   

  פתרון אחד הוא לא למסור את כתובת הדואר שלכם לאף אחד. פתרון אחר הוא למסור כתובת דואר שונה לכל ספק שירות ולכל אתר, כך שכאשר הספאם יתחיל להגיע תדעו:

   

  א. מי מסר את פרטיכם.

  ב. איזו כתובת לחסום.

   

  מה שיפה הוא שאינכם צריכים לפתוח תיבת דואר חדשה בכל פעם שאתם רוצים למסור כתובת דואר ייחודית. אתם זקוקים לתיבה אחת ולטריק פשוט אחד.

   

  איך עושים את זה

  כדי ליצור הרבה כתובות דואר ייחודיות שמשוייכות לתיבת דואר אחת, נשתמש בתכונה ששמה Plus Addressing. היא נתמכת על-ידי רוב שירותי הדואר בארץ ובעולם. בחרנו להדגים עם שירות הדואר Gmail (תמיד תוכלו לפתוח בו חשבון ולהעביר את המכתבים לחשבון הרגיל שלכם).

   

  הטריק פשוט מאד: בכל פעם שאתם מוסרים את כתובת הדואר שלכם, הוסיפו משמאל לשטרודל את הסימן פלוס (+) ולימינו מידע מזהה כלשהו.

   

  לדוגמא, אם הכתובת שלכם היא mosh@gmail.com ואתם פותחים חשבון באתר MySpace, אז אתם יכולים להזין את הכתובת mosh+MySpace@gmail.com.

   


   

  בפעם הבאה ש-MySpace ישלח לכם הודעת דואר Gmail יידע לנתב את ההודעה לתיבה הרגילה שלכם. כשתקבלו את ההודעה, תוכלו לראות בשורת הנמען שהכתובת אליה ההודעה נשלחה היא mosh+MySpace@gmail.com. מצד שני, אם MySpace תחליט אי פעם למסור את הכתובת שלכם לצד שלישי כלשהו (ואנחנו מזכירים שאתר MySpace נבחר רק לצורך הדוגמא), אז תוכלו לזהות בקלות שהספאם שקיבלתם נשלח לכתובת שמסרתם ל-MySpace.

   


   

  אם תתרגלו להשתמש בכתובות וירטואליות כאלה בכל פעם שאתם מוסרים את הכתובת שלכם, תוכלו לדעת בכל פעם שמישהו יעביר את הכתובת שלכם לספאמר. זה
  יעזור לכם אם תרצו ליזום נגדו תביעה ייצוגית, או סתם לשלוח לו מעטפת נפץ. לחלופין, תוכלו ליצור כלל (rule) מיוחד שיזרוק הודעות שמגיעות מהכתובת הספציפית ישירות לתיבת הספאם שלכם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גטי אימג' בנק
  מי נתן את הכתובת שלי?
  צילום: גטי אימג' בנק
  מומלצים