שתף קטע נבחר

רייס ברמאללה: ההתנחלויות פוגעות במשא ומתן

מזכירת המדינה האמריקנית והנשיא הפלסטיני אמרו לאחר פגישתם כי ההתנחלויות מקשות על תהליך השלום. אבו-מאזן אמר כי יש להמשיך בתהליך המדיני עם ישראל. לדבריו, למרות שלא נרשמה התקדמות - אין לדבר על כשלון

לאחר הפגישות עם הבכירים הישראלים הגיעה בצהריים (יום ג') מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, לרמאללה - שם נפגשה עם הנשיא הפלסטיני, אבו-מאזן. השניים הסכימו כי ההתנחלויות פוגעות בהמשך תהליך השלום.

 

במסיבת עיתונאים, שנערכה לאחר הפגישה, אמר רייס: "ההתנחלויות פוגעות באווירה שבה צריך להתנהל המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים". הנשיא הפלסטיני מצידו אמר כי ההתנחלויות הן המכשול העיקרי בפני המשך התקדמות המשא ומתן.

 

אבו-מאזן הוסיף כי יש להמשיך בתהליך המדיני, וכי למרות שלא נרשמה התקדמות גדולה, אין לדבר על כשלון. הנשיא הפלסטיני הדגיש כי המשא ומתן צריך לכלול את כל סוגיות הסדר הקבע.

 

הנשיא הפלסטיני התייחס גם לשחרורם של 198 האסירים אתמול והביע את תקוותו כי סוגיית האסירים תיפתר ותסתיים לחלוטין עם שחרורם של כל האסירים הפלסטיניים מבתי הכלא בישראל. הוא הדגיש בפני רייס את הצורך להסיר את המכשולים הפוגעים ביישום הבנות מפת הדרכים וועידת אנאפוליס. אבו-מאזן גם קרא לישראל לפתוח את כל המעברים ברצועת עזה.

 

לגבי הנעשה ברצועה, אמר אבו-מאזן כי אם תקבל תנועת החמאס את יוזמת הפיוס הערבית והתימנית, ניתן יהיה להגיע לפיוס פנים פלסטיני. הוא ציין כי הרשות הפלסטינית תמשיך במאמציה עם ממשל הנשיא בוש, בתקווה להגיע להסכם שלום כולל באזור.

  

רייס הוסיפה כי ממשל בוש ממשיך במאמציו להביא לשיפור בתנאיי החיים של הפלסטינים וציינה כי הנושא עלה בפגישותיה עם מנהיגי ישראל. היא אמרה כי המאמצים ליישום מפת הדרכים יימשכו ושבה והדגישה כי הממשל האמריקני מחוייב להקמתה של מדינה פלסטינית עצמאית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו-מאזן ורייס ברמאללה
צילום: רויטרס
מומלצים