שתף קטע נבחר

מיקי גולדווסר: גלעד נזנח גם בגלל הפריימריז

מחר יחגוג גלעד שליט את יום הולדתו ה-22, השלישי שלו בשבי חמאס. בעצרת מיוחדת במעבר סופה הסמוך לרצועת עזה, אמרה מיקי גולדווסר: "אני לא יודעת למה הממשלה לא עושה מספיק לשחרור גלעד, אולי הם עסוקים בדברים אחרים כמו הפריימריז"

יום הולדת שלישי בשבי. כ-150 איש באו הערב (יום ד') לאירוע לציון יום הולדתו של גלעד שליט במעבר סופה, משם יצא גלעד למשימה במהלכה נחטף לרצועת עזה, ביוני 2006. מיקי גולדווסר, אמו של אהוד גולדווסר ז"ל, אמרה לעיתונאים לפני תחילת העצרת כי לצערה, לא נראה שהממשלה עושה מספיק כדי לשחרר את שליט מהשבי. מחר יהיה גלעד בן 22.

 

"אני לא חושבת שחמאס כל-כך חזק שלא ניתן לעשות דבר. איני יודעת מה הסיבה, אך ייתכן שהם עסוקים בדברים אחרים כמו הפריימריז במקום מה שצריך לעמוד מול עיניהם במקום הראשון", אמרה גולדווסר.


העצרת במעבר סופה (צילום: צפריר אביוב)

 

בנאום שנשאה גולדווסר היא קראה לאמהות פלסטיניות להצטרף למאבק לשחרור הילדים שלהן תמורת גלעד. "כמו שאינכן רוצות שבניכם יחגגו את

הרמדאן המתקרב מחוץ לבית, כך גם אנו לא רוצים שאת החג הקרוב יחגוג גלעד בשבי".

 

האם השכולה הוסיפה: "אני כאן כי התחלנו את הדרך שלוש משפחות, והמשימה שלי לא הסתיימה. היא תסתיים רק כשגלעד שליט ישוחרר, זה מאבק משותף. אני רואה לנגד עיניי את מקרה רון ארד וזה מפחיד אותי לחשוב שכך יהיה גם גורלו של גלעד שליט".

 

מפקד המחלקה של שליט, דגן שוחר, אמר כי הפוליטיקאים חוששים למעמדם ולכן מפחדים לקבל החלטות קשות. "איננו יכולים להרשות למנהיגים להפקיר חייל, מכיוון שבכך הם מפקירים את כולנו ושומטים את הקרקע מתחת לרגלי הצבא. חייל שידע שהמדינה לא תלחם למענו, לא יילחם למענה. עם זאת, כן נשרת בכל עת ובכל תנאי, למרות קריסת המוסר שאותו מובילים מנהיגי ישראל".

 

אם שכולה: "מוכנה לשחרר מחבלים שהרגו את בני"

עדנה חקאני, אמו של סרן אביב חקאני ז"ל, שנהרג בפיצוץ הנגמ"ש ברפיח ב-2004, קראה לממשלה לעשות הכל כדי להחזיר את שליט הביתה בשלום הביתה: "אני מוכנה לשחרר את המחבלים שפגעו בבני ובחבריו בתמורה להחזרתו של גלעד הביתה", הצהירה האם השכולה.

 

"היום אני כאן כדי לנחם ולו במעט את אביבה, אמו של גלעד, ולהבטיח לה שנעשה הכל כדי להחזיר את גלעד הביתה. אני יודעת שיש סיכוי שמחבל משוחרר יוכל לפגוע שוב, ואני גם יודעת ומאמינה ביכולתו של צה"ל לרדוף ולהשיג את האויב. לכן, בואו נעשה הכל כדי שגלעד ישוב הביתה", הוסיפה חקאני.

 

השר עמי אילון בא גם הוא לעצרת, ואמר לפני תחילתה כי יש לשחרר

אסירים עם דם הידיים על מנת להחזיר אותו. אילון אמר כי הוא מבין את הקושי של המשפחות השכולות ואת הסיכון שמהווה שחרור האסירים, אך על הממשלה לעשות ככל שביכולתה עבור שחרור החייל החטוף. 

 

בני המשפחה מתכוונים לציין את יום ההולדת מחר בביתם ביישוב מצפה הילה בצפון. במקביל, עורכת קבוצה המפגינה מדי יום בכיכר רבין למען גלעד, אירוע שיכלול הפגנה מול הקריה, צעדה והפגנה בכיכר רבין. האירועים יתקיימו תחת הכותרת "חג לא שמח וזר לא פורח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
לא עושים מספיק. גולדווסר
צילום: צפריר אביוב
שחרור אסירים. אילון
צילום: צפריר אביוב
נועם שליט
צילום: מתי אלמליח
צילום: AP
גלעד שליט. עדיין בשבי
צילום: AP
מומלצים