שתף קטע נבחר

חשש במערב: חיזבאללה מתבסס בוונצואלה

העיתון "לוס-אנג'לס טיימס" דיווח שבקרב גורמי לוחמה בטרור במערב גובר החשש שארגון הטרור השיעי מנצל את קשריה הטובים של איראן עם ונצואלה כדי להתבסס בה ולהעביר "אנשים וציוד" לאמריקה

בקרב גורמים מערביים העוסקים בלוחמה בטרור גובר החשש שארגון חיזבאללה משתמש בוונצואלה כבסיס לפעולותיו באמריקה - כך דיווח היום (ד') העיתון "לוס-אנג'לס טיימס". לפי הדיווח, ארגון הטרור השיעי ששמו נקשר לפיגועים נגד מטרות יהדיות בארגנטינה בשנות ה-90, מנצל את קשריה הטובים של איראן עם ארצו של הוגו צ'אבס כדי להעביר "אנשים וציוד" לאמריקה.

 

נשיא ונצואלה מנהל יחסים חמים עם איראן וביקר בה מספר פעמים בשנים האחרונות במסגרת מדיניותו המתריסה כלפי ארצות-הברית. ממשל בוש, ישראל וממשלות אחרות במערב חוששות שוונצואלה הופכת אט אט לבסיס של ארגונים חמושים המתנגדים לארה"ב ושירותי ביון עוינים, ובכלל זה חיזבאללה ובעלי בריתו האיראניים.

 

"זו הופכת להיות שותפות אסטרטגית בין איראן לוונצואלה", צוטט גורם לוחמה בטרור מערבי בעיתון האמריקני. שתי המדינות העמיקו את קשרי המסחר ביניהן, באופן המדאיג גורמים אמריקנים משום שמרגלים איראנים מרחבי העולם ידועים כמי שמשתפים פעולה עם פעילי חיזבאללה, לעתים אף תחת כיסוי של פעילות דיפלומטים בשגרירויות.

 

החשש מפני האיום הנשקף מהרשת העולמית של חיזבאללה גבר בעקבות ההתנקשות בבכיר הארגון עמאד מורנייה בדמשק בפברואר. חיזבאללה ואיראן האשימו את ישראל באחריות לתקרית ואיימו לנקום את מותו.

 

בעיתון הזכירו שטענות על כך שחיזבאללה ומרגלים איראנים פועלים בוונצואלה הועלו כבר בשנות ה-90, לפני שג'ורג' בוש והוגו צ'אבס עלו לשלטון. ביוני האחרון, משרד האוצר האמריקני הורה להקפיא את נכסיהם של שני אזרחי ונצואלה בשל תמיכה בחיזבאללה, המוגדר בארה"ב כארגון טרור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדי-נג'אד וצ'אבס. ארכיון
צילום: איי אף פי
מומלצים