שתף קטע נבחר

אבו-מאזן בביירות: הפליטים לא יישארו בלבנון

בביקור בביירות אמר הנשיא הפלסטיני כי זכותם של 400 אלף פלסטינים, החיים ב-12 מחנות פליטים בלבנון - לשוב לביתם. אבו-מאזן: "אנו מתנגדים ליישוב קבע של הפליטים בלבנון. אנו דנים בנושא זה עם ישראל"

לא מוותר על זכות השיבה: הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו-מאזן) אמר בצהריים (יום ה') כי הוא דוחה את הרעיון לפיו 400 אלף הפליטים הפלסטינים החיים בלבנון ייאלצו להישאר שם באופן קבוע. לדבריו, זכותם של כל הפלסטינים לחזור לבתיהם.

 

במהלך ביקור בביירות, אמר הנשיא הפלסטיני: "לפליטים יש זכות לחזור לאדמתם בפלסטין, ואנו דנים בנושא זה עם ממשלת ישראל. אנו מתנגדים ליישוב קבע של הפליטים בלבנון". לדבריו, הוא דן עם נשיא לבנון, מישל סולימאן, בנושא הפליטים ואמר: "דנו במצב מחנות הפליטים, מצב שאנחנו מתכוונים לשים לו סוף".


נשיא לבנון ואבו-מאזן בביירות (צילום: AFP)

 

נושא נוסף שעלה בפגישה הוא פעילות החמושים הפלסטינים מחוץ למחנות הפליטים בלבנון. אבו-מאזן אמר כי זכותה של הממשלה בביירות לטפל בהם כפי שהיא מוצאת לנכון.

 

על-פי הערכות בלבנון חיים כ-400 אלף פלסטינים ב-12 מחנות פליטים ברחבי המדינה. מדובר במשפחות שברחו מישראל עם קום המדינה בשנת 1948. גם בפרלמנט בלבנון יש התנגדות רבה להעניק מעמד של תושב קבע לפליטים הפלסטינים, מפני שהם חוששים שהם ייפגעו ביציבות בין עדתית במדינה.

 

הנשיא הפלסטיני הגיע לביקור בן יומיים בביירות שם נפגש עם עמיתו הלבנוני מישל סולימאן. בנוסף, ייפגש אבו-מאזן עם ראש הממשלה, פואד סניורה, ועם יו"ר הפרלמנט הלבנוני, נביה ברי.

 

לגבי המשא ומתן בין הפלסטינים לישראל, אמר השבוע אבו-מאזן כי יש להמשיך בתהליך המדיני, וכי למרות שלא נרשמה התקדמות גדולה, אין לדבר על כשלון. הנשיא הפלסטיני הדגיש כי המשא ומתן צריך לכלול את כל סוגיות הסדר הקבע.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ואבו-מאזן נפגשו לאחרונה בתחילת החודש. בפגישה הזו הודיע ראש הממשלה כי הוא ישחרר כ-200 אסירים פלסטינים - שחרור שיצא לפועל לפני כמה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו-מאזן בלבנון. זכותם לשוב
צילום: AFP
מומלצים