שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לידיעתכם: שיבושים קשים ברכבת גם בספטמבר
  רכבת ישראל תחזור לעבודות תשתית ותחזוקה מקיפות גם בחודש ספטמבר, לאחר השיבושים הקשים שחוו הנוסעים ביולי. רכבת ישראל: "זה או עבודות עכשיו, או דחייה של תכנית החומש"

  נוסעי רכבת קבועים, אשר נתקלו במהלך חודש יולי האחרון בשינויים תכופים בלוחות הזמנים, ומפעם לפעם נאלצו למצוא פתרון הסעה חלופי עקב השבתה מלאה של קווים אחדים, צפויים למהדורה חוזרת של הסיוט. רכבת ישראל מודיעה כי במהלך חודש ספטמבר הקרוב יחזרו עבודות התשתית והתחזוקה המקיפות, ועמם גם שיבושים קשים והפסקה יזומה של פעילות בקווים שונים. לטענת דוברי הרכבת, אין מנוס מחזרה לעבודות מקיפות במהלך ספטמבר. "זה או זה, או דחייה של תכנית החומש", אמרה ל-ynet לירן גורדון, דוברת הרכבת. "זאת מכיוון שבחודשי החורף, לא ניתן לבצע עבודות אלה".

   

  שלושת הקווים העיקריים שיסבלו מהשינויים המתוכננים, הם קו הרכבת הצפוני בין חיפה לנהריה, והקווים המרכזיים בין תל אביב לדימונה דרך לוד ובאר שבע, ובין תל אביב לירושלים דרך בית שמש. בכל אחד מהקווים האמורים צפויה הרכבת להפסיק לחלוטין את תנועת הקווים לפרקי זמן ארוכים.


  שיבושים על הפסים - גם בספטמבר (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

   

  הקו הצפוני יהיה הראשון לביטול מוחלט של פעילות החל מה-7.9, בליל יום א'. החזרה לפעילות מלאה מתוכננת ל-11.9, יום ה' בבוקר. לדברי הרכבת,

  הפסקת הפעילות נחוצה לצורך ביצוע עבודות תחזוקה והפרדה מפלסית בקטע עכו-נהרייה. במהלך העבודות תופסק תנועת הרכבות בקטע חיפה חוף הכרמל ועד נהריה, בשני הכיוונים. המשמעות היא כי לא תתאפשר נסיעה ברכבת אל ומתחנות חיפה בת-גלים, חיפה מרכז-השמונה, לב-המפרץ, חוצות-המפרץ, קרית-חיים, קרית-מוצקין, עכו ונהריה, ורכבות מדרום יסיימו את נסיעתן בתחנת חיפה חוף הכרמל. שימו לב: הרכבת האחרונה ביום א' שתצא ב-23:04 מתחנת מודיעין מרכז, תסיים את מסלולה בקרית מוצקין, במקום נהרייה.

   

  קו הרכבת השני לסבול מפעילות התחזוקה המקיפה, יהיה זה שבין תל-אביב לדימונה, דרך התחנות בלוד ובאר שבע. בימים ב' (15.9) ועד ד' (17.9) כולל, לא תהיה כל תנועת רכבות בקו האמור על כל תחנותיו - קרית-גת, להבים-רהט, באר-שבע צפון-אוניברסיטה, באר-שבע מרכז ודימונה.

   

  במקביל תופסק ביום ג' (16.9) וביום ד' (17.9) תנועת הרכבות גם בקטע בין תל-אביב לירושלים, דרך לוד ובית-שמש. בימים אלה לא תהיה כל אפשרות להגיע לתחנות רמלה, בית-שמש, ירושלים (גן החיות התנ"כי) וירושלים מלחה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים