שתף קטע נבחר

בכיר בעבודה: אילון הציע לחבור לקדימה

גורם בכיר בעבודה ששוחח עם עמי אילון אמר ל-ynet שאילון הציע לו לשקול לחבור לקדימה, אם ציפי לבני תיבחר, לנוכח מצבה העגום של העבודה

לאחר שאתמול חולל סערה בראיון ל-ynet, שבו אמר כי הוא שוקל להתמודד על ראשות העבודה, יש בעבודה מי שסבור שהדברים מרחיקים לכת עוד יותר. גורם בכיר בעבודה ששוחח עם אילון אמר ל-ynet שהוא הציע לו לשקול לחבור לקדימה, אם ציפי לבני תיבחר, לנוכח מצבה העגום של העבודה.

 

תחילה סירב אילון להגיב, ואחר כך נמסר נמסר מלשכתו: "עמי אילון פועל לחיזוקה של מפלגת העבודה והוא מדגיש בכל שיחה כי היא צריכה לעסוק בעצמה ובדרכה". מקורבי אילון אמרו ל-ynet כי "יכול להיות שהביקורת העניינית שעמי השמיע בימים האחרונים מלחיצה כמה אנשים, ועדיף שיתרכזו בתיקון המצב ויוותרו על מאבקי אגו והורדות ידיים".

 

בשיחות שניהל בשבועות האחרונים עם כמה גורמים העלה אילון את אפשרות, בינתיים כ"רעיון למחשבה". אילון, שלפני כשנה הפסיד בבחירות לראשות המפלגה לאהוד ברק, מתח אתמול ביקורת חריפה על היו"ר בראיון ל-ynet. לדבריו, בחודשיים הקרובים יקבל החלטה האם להתמודד נגדו שוב על ראשות המפלגה עוד לפני הבחירות הכלליות.

 

בעקבות דברי אילון, נפתחה בעבודה קופת שרצים, ושמועות נפוצו לגבי ציר של בכירים שמטרתו להדיח את ברק.

 שניים מהאנשים ששמם הוזכר הם השר בנימין בן-אליעזר ויו"ר העבודה לשעבר, עמיר פרץ. השניים נפגשו היום כדי לדון בנושאים הקשורים ליישוב האקולוגי החדש שפרץ מקדם את הקמתו בדרום.

 

בן אליעזר, מקורבו של ברק, אמר במפגש עם פעילים, כי "לפרסומים על ניסיונות הדחה אין אחיזה במציאות. הם מגמתיים ונועדו לפגוע במפלגה ובעומד בראשה. אני מקיים פגישות עם כלל חברי הסיעה, ביניהם גם מי שנמנו עם מתנגדי ברק. הפגישות האלה נועדו לעזור לברק ולאחד את השורות. רק עמידה איתנה של כלל חברי הסיעה מאחורי היו"ר תוכל להביא לשינוי המצב שלנו. אין מתאים מברק לכהן כראש הממשלה".

 

פרץ הכחיש כי הפגישה נועדה לבנות ציר פוליטי והגדיר את הדיווחים כקשקוש מוחלט.

 לפני כחצי שנה נפגשו פרץ ובן-אליעזר לראשונה לאחר תקופת נתק. פגישת הסולחה עלי פורסם לראשונה ב-ynet התקיימה בביתו של חבר הכנסת יורם מרציאנו.  

 

הבוקר הביעו גם כלל שרי העבודה תמיכה ביו"ר ברק, על רקע סקרי דעת הקהל הלא מחמיאים. בישיבת השרים השבועית הם אמרו: "בעת הקשה הזו אסור לפגוע במפלגה ויש לשמור על אחדות השורות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. קדימה החוצה?
צילום: צפריר אביוב
לבני. בונה כוורת?
צילום: AFP
מומלצים