שתף קטע נבחר

מיקי גולדווסר בעצרת: "בלי גלעד - להחליף שלטון"

לציון יום הולדתו ה-22, השלישי בשבי חמאס, התכנסו המשפחה והחברים ליד בית המשפחה במצפה הילה. האב נועם: "גלעד נחטף במשמרת של אולמרט, וזה צריך להסתיים במשמרת שלו". אחרי אביבה שליט, גם מיקי וקרנית גולדווסר נאמו. בת"א הגיעו מעטים לצעוד מהקריה לכיכר רבין, בעצרת דיברו על "משואה לבושתה וכלימתה של מדינת ישראל"

עוד יום הולדת בלי גלעד. בפעם השלישית התכנסו הערב (יום ה') בני משפחתו וחבריו של גלעד שליט ליד בית המשפחה במצפה הילה, כדי לציין את יום הולדתו ה-22 - גם הפעם כשהחייל החטוף נמצא בשבי חמאס ברצועת עזה. מאות הגיעו לאירוע, בו נאמו אביבה שליט, מיקי גולדווסר וקרנית גולדווסר. במקביל, נערכה בתל-אביב הפגנה בדרישה להגביר את המאמצים לשחררו.

 

 

נועם שליט אמר ל-ynet לפני תחילת העצרת, כי הייאוש והכאב שהוא חש אינם נובעים רק מציון יום ההולדת השלישי של גלעד בשבי, אלא מהשיתוק שחל במשא ומתן: "כאילו שזה לא מעניין אף אחד. חמאס מעוניין לבסס את שלטונו בעזה, אולמרט עסוק בדברים אחרים, והשורה התחתונה היא שאף אחד לא עושה כרגע דבר לשחרורו של גלעד", אמר.

 

"אולמרט הבטיח לנו שזה הסתיים בטוב, הוא אמר שזו העבודה שלו. זה קרה במשמרת שלו וזה צריך גם להיגמר במשמרת שלו", הדגיש שליט האב.

 הוא סירב להרחיב לגבי המגעים שנערכים בתיווך צרפתי, והוסיף כי הוא מקווה שהדיו של האירוע יגיעו גם לגלעד: "אולי סוף סוף הוא יצליח קצת לראות משהו מהבית שלו, שלא ראה כבר 26 חודשים".

 

ביישוב הצפוני התכנסו כמה מאות מתושבי המקום, מכרים וחברים, בהם גם בני משפחת גודלווסר. העצרת נפתחה במצעד לפידים של בני הנוער משער מצפה הילה לבית המשפחה. בשעות הערב, לאחר סיום האירוע ועם התפזרות המשתתפים לביתם, נותרו הלפידים בוערים והאירו את הדרך הריקה.

 

קרנית גולדווסר: "גלעד, השמע קול"

מיקי גולדווסר, אמו של אודי גולדווסר ז"ל, שנחטף מספר שבועות אחרי גלעד בגבול הצפון וגופתו הוחזרה לארץ לפני חודש וחצי, נשאה דברים ואמרה: "אתה גלעד, אינך כבר ילד פרטי של אבא ואמא, אתה ילדם של כל האמהות והאבות במדינת ישראל... הפכת לדמות שניצבת מול עיניה של כל אם שבנה משרת בצבא, כל אם שבנה עומד להתגייס ולא רק שלהם אלא של כל הדודים והדודות, הסבים והסבתות, כל אלה שואלים בקול הולך ורועם: מדוע גלעד עוד לא חזר?".


הוריו של גלעד שליט עם קרנית גולדווסר (צילום: שי ועקנין)

 

גולדווסר הוסיפה, כי אם לא יוחזר גלעד לביתו עד תום הקדנציה של הממשלה הנוכחית, יש להחליף את השלטון. "אם משימה כל כך פשוטה, שחרורו של החייל מהשבי, הם לא יכולים לבצע - אז מה להם ולשלטון?".

 

קרנית גולדווסר, אלמנתו של אודי, אמרה: "יום הולדת זהו יום מיוחד, אבל אני חוששת שעבורך זה רק עוד יום, עוד יום בחושך, עוד יום רחוק מכולנו, עוד יום לבד, עוד יום מול הלא נודע".

 

"לצערי, החיים לימדו אותי שהאובדן והמחסור של אהוב הוא תרחיש האימה הגדול ביותר. מנסיוני, חוסר הידע לאם באשר לגורל ילדה הוא הפחד הכי גדול והכי מוחשי שיכול להיות. למדתי והבנתי שאמא לא יכולה לשקוט, כאשר אינה יודעת שילדיה בטוחים. אז גלעד, השמע קול, תרגיע את אמא במקצת, תגיד לה שיהיה בסדר, תודיע לה שאתה נמצא חזרה בדרך הביתה".


"הנרות כבויים כמו גלעד" (צילום: עופר עמרם)

 

"שאנשים יקומו מהכורסא"

עשרות בודדות התייצבו מול שערי הקריה בתל-אביב במסגרת צעדה מחאה לעבר כיכר רבין שאירגנה קבוצת "מחכים לגלעד בכיכר". הם הניפו שלטים: "מדינה ללא שליט", צעדו וקראו "איפה גלעד". בהמשך, התקבצו כ-200 בני אדם בכיכר רבין, שם נערכה עצרת.

 

בין הצועדים גם בני רגב, אחיו של אלדד. "אני לא מתאכזב מהכמות, אנשים עוברים ורואים וזאת רק ההתחלה", אמר ל-ynet. "זה מסר לאנשים שעוברים וגם לאיש שיושב שם בפנים, שר הביטחון, שצריך לקום לפעול ולעשות".

 

אורי שטנק, אחד המארגנים, הודה כי ציפו לנוכחות משמעותית יותר. "ההיענות קצת מאכזבת, הייתי רוצה חד משמעית שאנשים יקומו מהכורסא. גם אותי מעניין בית"ר ירושלים באירופה וכוכב נולד אבל כל הדברים האלה מסתירים איזשהו כאב שנמצא אצל כולם, אווירה של ייאוש, ולא יודעים מה לעשות אז לא עושים. הכוח בידיים שלנו, אנשים צריכים להקדיש כל יום לפחות כמה דקות לגלעד", הדגיש שטנק.

 

בעצרת נאם יוסק'ה גרוף, פדוי שבי ממלחמת לבנון הראשונה, ואמר:

 "אני מתבייש להדליק משואה זו לאדישותו של העם היושב בציון לדו-פרצופיותם של מנהיגיו, לזילות חייו של היושב בשבי ולבושתה וכלימתה של מדינת ישראל".

 

עוד דיברו בכיכר מפקד הפלוגה של גלעד, סרן (מיל') יואב בלקס, ויו"ר עמותת "לחופש נולד", אלוף (מיל') אייל בן-ראובן. אזרחים שפקדו את המקום כתבו לגלעד ברכות ליום הולדתו, אולם נרות העוגה שהוצבה במקום ליד כסא יום ההולדת הריק לא הודלקו. "הנרות כבויים כמו גלעד", אמרה יעל קציר, אחת מהמארגנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקי גולדווסר במצפה הילה
צילום: שי וקנין
הפגינו מול הקריה
צילום: עופר עמרם
בני רגב, הערב
צילום: עופר עמרם
מומלצים