שתף קטע נבחר

מצרים: לשקול ברצינות הצבת כוח ערבי בעזה

שר החוץ המצרי אמר כי הצבת הכוח הערבי בעזה היא "רעיון אטרקטיבי שיש לקחת אותו ברצינות". נושא שיגור הכוח הערבי הועלה בשיחות כבר בדיונים על הרגיעה

מי יעשה סדר ברצועת עזה? שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-רייט, אמר היום (שבת) כי יש לקחת ברצינות את הרעיון להציב כוח ממדינות ערב ברצועת עזה, כדי להפסיק את האלימות. כך דיווחה סוכנות הידיעות המצרית הרשמית. ל-ynet נודע כי נושא שיגור הכוח הערבי לעזה הועלה כבר בדיונים על הרגיעה, שנערכו בחסות מצרית.

 

על פי מקורות פלסטינים, שני הצדדים סיכמו כי לאחר ביסוס הרגיעה ברצועה - שהשלב אחריו הוא פתיחת המשא ומתן הרציני סביב סוגיית החייל החטוף, גלעד שליט - יבוא שלב של הרחבת הפסקת האש גם לגדה, אז היה אמור לעלות לדיון גם עניין שיגור כוח ערבי ובינלאומי לרצועה.


מעבר רפיח, היום (צילום: AFP)

 

המצרים לא מתנגדים לרעיון, גם ברשות הפלסטינים תומכים. בחמאס מתנגדים בתוקף לשיגור כוח ערבי לרצועה, אך נמנעו מלפוצץ את דיוני הרגיעה סביב הסוגייה - שכן מדובר בשלב הרבה יותר מאוחר. גם בתקופה האחרונה, טענו גורמים בחמאס כי הם יתנגדו לכל כוח ערבי, וכי כוח בינלאומי על אדמת הרצועה ייחשב מבחינתם לכוח כובש שיש להילחם בו.

 

שר החוץ המצרי אמר: "נוכחות כוח ערבי עשויה לעזור במניעת הלחימה ובסיום הסכסוך הישראלי-ערבי. הנושא עדיין לא נלמד, אבל זו רעיון אטרקטיבי שצריך לקחת אותו ברצינות - כאשר מצרים וחברות הליגה הערבית יכולות לתרום לעניין הזה".

 

היום פתחה מצרים את מעבר רפיח ואיפשרה מעבר של מאות פלסטינים הזקוקים לטיפול רפואי - כנראה כמחווה של רצון טוב לקראת תחילת החודש הקדוש למוסלמים. פתיחת המעבר נועדה גם לאפשר לאלפי אזרחים מצרים שנותרו תקועים ברצועה לחזור לביתם. לדברי הגורמים הפלסטינים, פתיחת המעבר נעשית כמחווה של רצון טוב, לפני החודש הקדוש למוסלמים, הרמדאן, שמתחיל בשבוע הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אבו אל-רייט. רעיון אטרקטיבי
צילום: איי פי
מעבר רפיח. נפתח כמחווה
צילום: AP
מומלצים