שתף קטע נבחר

היורשים לאולמרט: חזרת על שגיאות ברק בטאבה

ישי זעם על שהוא מתעדכן בתקשורת בהתפתחויות עם אבו-מאזן. דיכטר ולבני הצטרפו לביקורת. אולמרט לא נשאר חייב

שבועיים וחצי לפני הפריימריז בקדימה, שלאחריהם אמור ראש הממשלה אולמרט לפנות את מקומו, הוא התעמת עם אחת הטוענות לכתר - ממלאת-המקום ושרת החוץ לבני.  

 

הרקע לעימות: כוונתו של אולמרט להאיץ את המשא-ומתן עם אבו-מאזן, במטרה להגיע ל"הסכם מדף" עם הפלסטינים כמורשת שישאיר למחליפיו. יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, ביקש לקיים בנושא דיון מיוחד ב"פורום השביעייה", כשהוא תוקף: "לא ייתכן שנתעדכן על ההתפתחויות דרך התקשורת".

 

השר אבי דיכטר, אף הוא מתמודד בפריימריז, הצטרף

 לביקורת והעיר שלוח הזמנים "אינו לגיטימי, מפאת קוצר הזמן". הוא הוסיף: "אני שומע בדאגה רבה את שמתפרסם בתקשורת, על כך שראש הממשלה ונשיא הרשות הפלסטינית פועלים להשלמת מסמך כתוב, בו הסכמות בסוגיות מרכזיות. לא שמענו כאן מראש הממשלה בנושא הזה.

 

"בנסיבות המדיניות והביטחוניות המוכרות לי, בוודאי בנסיבות הפוליטיות בהן ראש הממשלה עומד לסיים את תפקידו ומחמוד עבאס עומד לסיים את הקדנציה שלו בעוד ארבעה חודשים, על פי החוק הפלסטיני - לא ייתכן שנמצא את עצמנו פעם נוספת עם סיכומים בסוגיות כה קריטיות. אסור לחזור על טעות טאבה מינואר 2001 וליצור רף בעייתי של הישגים לרשת, שיהיה קו ההתחלה לשיחות עתידיות כשנגיע אליהן".

 

אולמרט לא נשאר חייב: "אין דבר כזה לוח זמנים לא לגיטימי או לוח זמנים בעייתי, אנו מתקדמים במשא-ומתן לפי החלטות הממשלה".

 

בנקודה זו ביקשה שרת החוץ את רשות הדיבור, ואמרה: "תמכתי ואני עדיין תומכת במשא-ומתן, אבל הסכם צריך לתת ביטוי לאינטרסים של ישראל באופן מפורט. אסור לתת ללחץ זמנים להכתיב לנו לעשות אחת משתי הטעויות: לנסות לגשר על פערים גדולים באופן שיגרום לפיצוץ - או לוותר בנושאים קריטיים לישראל רק כדי להגיע לתוצאות. כך אני פועלת במשא-ומתן".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש בראש, אולמרט ולבני
צילום: רויטרס
מומלצים