שתף קטע נבחר

"אמרתי לו - יגאל, לך לעזאזל ואל תתקשר אליי"

השכן שנפל על פי החשד קורבן לאיומים מצד רוצח ראש הממשלה ואשתו - מספר ל-ynet על החיים בצל צינור הביוב המתפוצץ של משפחת טרימבובלר-עמיר: "השוטרים לא האמינו איזו חוצפה יש לאיש הזה להתקשר ולאיים עלי מהכלא"

"אמרתי לו - 'תשמע יגאל עמיר, לך לעזאזל ואל תתקשר לפה יותר'". שרגא שכטר, שכנה של אשת רוצח ראש הממשלה, לריסה טרימבובלר, עדיין מתקשה להירגע משיחת הטלפון המאיימת שקיבל אמש (שבת) לביתו מהרוצח, יגאל עמיר. "זה מפחיד, אחד שהגיע לראש הממשלה יכול בקלות להגיע לאזרח פשוט כמוני", אמר שכטר ל-ynet.

 

שכטר, שהסתכסך לאחרונה עם טרימבובלר לאחר שזו הזמינה קבלן שביצע עבודות בצינור ביוב בבניין, פנה לקצין המודיעין של כלא השרון לאחר שקיבל את שיחות הטלפון המאיימות. לדבריו, הקצין אישר לו כי השיחות בוצעו מטלפון ציבורי המוצב בכלא. "השוטרים לא האמינו איזו חוצפה יש לאיש הזה להתקשר ולאיים עלי מהכלא", אמר. בינתיים, בשב"ס כבר הוחלט להעניש את עמיר ולשלול ממנו שימוש בטלפון וביקורים.

 

"את השיחות עם לריסה טרימבובלר מנהלת חמתי, שהיא דוברת רוסית", סיפר שכטר. "ביקשנו ממנה להזיז את הצינור ולהעביר אותו מתחת ולא מעלינו, אבל היא סירבה ושוב ושוב, בשחצנות, היא חזרה על כך שזו בעיה שלנו ושנתמודד איתה, ואם אנחנו רוצים לתקן - שנשלם על השיפוץ. היא איימה על חמתי לא פעם ואמרה לה 'את יודעת מי אני ולמה אני מסוגלת'".

 

בשבת ב-5:45, התעוררו בני משפחת שכטר לקול רעש שבקע מהכניסה לבית. לדאבונם, חששם הגדול התממש וצינור הביוב התפוצץ - ומי השופכין זרמו באין מפריע מדירתה של טרימבובלר. "אנחנו שומרי שבת ונאלצנו לנקות ולפנות את מי השופכין בשבת בבוקר. אשתי עלתה ללריסה וביקשה ממנה לחדול מלהוריד מים בדירתה, כדי להפסיק את זרימת מי השופכין - אבל היא התעלמה והמשיכה להוריד מים בכוונה".  

 

עמיר הציג עצמו כ"עורך הדין קסטרו"

זמן קצר לאחר צאת השבת צלצל הטלפון בבית משפחת שכטר. שרגא ורעייתו מאשה לא היו בבית, ולטלפון ענה הבן. "התקשר אדם שהציג את עצמו כעורך הדין קסטרו וביקש לדבר איתנו", מספר שרגא. "הבן שלי נתן את הטלפון לחמתי, והיא ניסתה להסביר שאיננה דוברת עברית וביקשה להתקשר מאוחר יותר".

 

כעבור זמן מה, צלצל הטלפון בשנית. הפעם, בני הזוג שכטר היו בבית. "מאשה ענתה לטלפון, וראיתי אותה חסרת אונים, מנסה להתמודד עם הדובר בקו השני. הדובר אמר לה שאם הצינור לא יתוקן עד מחר, 'אתם כולכם תסתבכו'. היתה לי מההתחלה תחושה שזה הוא, וכשראיתי על הצג שיחת טלפון מקידומת 09, ידעתי שזה הוא".

 

שכטר נטל את השפורפרת והתערב בשיחה. "אמרתי לו - 'תשמע יגאל עמיר, לך לעזאזל - אל תאיים עלי ואל תתקשר לפה יותר'. כשהוא התחיל לגמגם ומלמל 'מאיפה אתה יודע', הבנתי שזה בטוח הוא. ניתקתי לו את הטלפון".

 

בהנחיית קצין הביטחון של הכלא, פנה שכטר והגיש תלונה במשטרה.

"קצין המודיעין והחוקרת במשטרה היו מאד מופתעים".

 

החיים בשכנות עם האישה השנויה במחלוקת, מספר שכטר, לא היו קלים אף פעם. "אנחנו סובלים הרבה מאד מהמשפחה הזו. ברור שזה לא קל כשהיא מסתובבת פה עם הבן שלו, אבל עד שהיא לא נכנסה לחיי - לא נכנסתי לחייה. בחוצפתה, היא ממשיכה גם היום להוריד מים בלי סוף והביוב שלה זורם לי לבית. היא איימה עלינו שהיא מסוגלת להרבה, אבל מה היא מסוגלת לעשות, חוץ מלהתחתן עם הפחדן העלוב הזה?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
טרימבובלר. איימה?
צילום: ניב קלדרון
צילום: גיל יוחנן
עמיר. עורך דין טלפוני
צילום: גיל יוחנן
שכטר.
צילום: גיא אסיאג
מומלצים