שתף קטע נבחר

בשארה על החלטת בג"ץ: הימצאותי בגלות זמנית

חבר הכנסת לשעבר שוחח עם ח"כ ג'מאל זחאלקה לאחר החלטת בג"ץ, שאישר את המשך תשלומי הפנסיה שלו. בשארה אמר בשיחה לחברו לתנועה: "בית המשפט לא שלל את העתירה, אך גורמים אחרים עדיין יכולים לעשות זאת"

חברי סיעת בל"ד עדכנו בצהריים (יום ב') את חבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה, לאחר שבג"ץ דחה את העתירה שביקשה לשלול את אזרחותו. עם זאת בתנועה לא חוגגים, מכיוון שהכנסת עדיין עוסקת בחקיקה בנושא.

 

בשארה אמר ליו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה: "העניין נדחה כי העתירה הוגשה לפני החוק החדש, ועתה בית המשפט,

לאור אותו חוק, מבקש משר הפנים לשקול את העניין, ולכן הכותרות בתקשורת הישראלית אינן נכונות".

 

ח"כ זחאלקה הוסיף כי בשארה אמר לו כי "בית המשפט לא שלל את העתירה, אך גורמים אחרים עדיין יכולים לעשות זאת". זחאלקה טוען כי בשארה שב והדגיש כי הוא דוחה את כל ההאשמות נגדו ואומר כי הימצאותו בחוץ לארץ היא עניין זמני: "כל ההחלטות בעניין עזמי נופלות במקום אחד, וזה השב"כ".

 

בשארה פרסם אתמול גילוי דעת באתרים ערביים בעולם, שם כתב בין היתר "אני לא אוותר על האזרחות שלי, אבל אם רוצים לקחת אותה שייקחו. אני לא אגן על עצמי בפני בית המשפט בנושא זה, וגם לא בנושא הפנסיה".

 

ח"כ זחאלקה אמר ל-ynet: "בית המשפט אמנם דחה את העתירה, אך הפנה את העותרים לשר הפנים ומכאן שהנושא עדיין קיים על הפרק - במיוחד כשחוק שלילת אזרחות הוכן בכדי לפגוע בעזמי".

 

חבר הכנסת לשעבר בשארה נמלט מהארץ בשנה שעברה, לאחר שנחקר כמה פעמים בחשד כי סייע לחיזבאללה במתן מידע במהלך מלחמת לבנון השנייה.

כתב האישום נגדו לא הוגש מעולם - ומאז שהסתלק הוא שב ותוקף את מדיניות ישראל בראיונות ובהופעות פומביות.

 

הצעת החוק הראשונה, שהוגשה על ידי חבר הכנסת דוד רותם (ישראל ביתנו), מבקשת לשלול תשלומים מחבר כנסת שחשוד בעבירה נגד ביטחון המדינה. שתי הצעות החוק האחרות, שהוגשו על ידי חברי הכנסת יצחק לוי, אפי איתם וצבי הנדל (האיחוד הלאומי - מפד"ל), מבקשות להפסיק תשלומי פנסיה רק לבשארה, כאשר אחת מהן קובעת כי התשלומים יחודשו עם התייצבותו לחקירה במשטרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בשארה. לא אוותר
צילום: איי אף פי
זחאלקה. הנושא עדיין קיים
צילום: עופר עמרם
מומלצים