שתף קטע נבחר

נתניהו בוחן: שיריון לח"כים תמורת שיריון לחדשים

בליכוד בוחנים אפשרות שבחמישייה הראשונה והשלישית של הרשימה לכנסת יהיו חברי כנסת, ובשנייה וברביעית - פנים חדשות. ההצעה נתקלת בהתנגדות של חברי הכנסת הוותיקים במפלגה ושל ח"כים לשעבר

יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, מגביר את המאמצים בניסיון לגוון את רשימת הליכוד לכנסת הבאה. לצורך כך, בוחן נתניהו אפשרויות והצעות שונות, והוא שוחח בימים האחרונים עם חברי כנסת במפלגתו. בשיחות אלה עלתה ההצעה לפיה 11 חברי הכנסת המכהנים ישוריינו ב-22 המקומות הראשונים ברשימה לכנסת.

 

בתמורה, מבקש נתניהו את תמיכתם של חברי הכנסת לשריין ברשימה עוד עשרה מקומות לדמויות חדשות. על פי הצעתו של יו"ר הליכוד, יתקיימו פריימריז, שמטרתם לדרג את 22 האישים, כך שבחמישייה הראשונה יהיו חברי כנסת, בשנייה מצטרפים חדשים, בשלישית חברי כנסת וברביעית יוצבו פנים חדשות.

 

הליכודניקים החדשים:

 

נתניהו אמר הערב (יום ב') ל-ynet כי הוא לא קיבל עדיין החלטה באיזו דרך להרכיב את רשימת הליכוד לכנסת הבאה. לדבריו, "כדאי להמתין. יש לפחות 11 הצעות ושיטות שונות, ולא קיבלתי שום החלטה. אני ממליץ לחכות ולא לרוץ".

 

הצעתו של נתניהו כבר מוגדרת בליכוד כ"בלון ניסוי", ובתנועה מעריכים כי הח"כים הבולטים, דוגמת סילבן שלום, גדעון סער, גלעד ארדן וישראל כץ יתנגדו להצעה. ח"כים בכירים בתנועה הביעו התנגדות נחרצת להצעתו של יו"ר הליכוד ואמרו כי "אין שום סיכוי שההצעה הזו תעבור. נתניהו בוחן כל מיני אופציות, אבל הסיכויים שהמרכז יאשר את ההצעה נמוכים ביותר".

 

הבכירים הוסיפו כי "בסופו של דבר, יהיו בין שלושה לחמישה שריונים בסך הכל. נתניהו יודע שאין לו סיכוי להעביר את ההצעות שהוא הציג לאחרונה,

ולכן הוא מנהל עכשיו סוג של סחר-מכר עם חברי הכנסת, כדי שאחר כך הם ירגישו טוב שמספר המשוריינים החדשים ירד".

 

במקביל, אנשי השטח בליכוד זועמים על ההצעה, וכך גם חברי כנסת לשעבר, שהשיטה המוצעת זורקת אותם הרחק מעבר למקום ה-23 ברשימה לכנסת. בליכוד מעריכים כי עד לקיום הפריימריז יועלו הצעות נוספות, אולם בסופו של דבר, הצעה שלא תזכה לתמיכה של הח"כים הבולטים בתנועה - לא תזכה לתמיכה ולא תעבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. חושב על הרשימה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים