שתף קטע נבחר

מזוז: רשם המפלגות יבדוק המתפקדים הכפולים

על-פי קביעת היועץ המשפטי לממשלה, אם הליכוד וקדימה יסכימו לכך - יבדוק רשם המפלגות את רשימות המתפקדים של שתי המפלגות, ויעביר להן את תעודות הזהות של מי שחבר בשתיהן

רשם המפלגות יערוך בדיקה לגבי המתפקדים הכפולים - החברים בשתי מפלגות שונות - כך כתב היום (ג') היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ליועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד אבי הלוי.

 

מזוז כתב כי לאחר בחינת הנושא הוא איננו רואה מניעה משפטית - שרשם המפלגות יערוך לבקשתן המשותפת של שתי המפלגות - קדימה וליכוד - הצלבה של רשימות החברים בכל אחת מהן, כדי לבחון אם יש כאלו החברים בשתי המפלגות.

 

לדברי היועץ המשפטי לממשלה, הצלבת הנתונים על ידי רשם המפלגות תיעשה אך ורק במקום בו תועבר אליו בקשה משותפת של המפלגות הנוגעות בדבר. מקום בו יימצא רישום כפול של חברים, יועברו לשתי המפלגות מספרי תעודת הזהות החופפים - על מנת שיינקטו על ידן האמצעים הדרושים כדי למנוע את המשך ההפרה.

 

היועץ המשפטי לממשלה כותב כי נוכח חשיבות העניין ולאור העובדה כי מתן הצהרה כוזבת בעניין חברות או אי חברות במפלגה - מהווה גם עבירה פלילית, ולכן יש מקום להתגייסות דחופה של המפלגות להסדרת הנושא.

 

לבסוף, כותב מזוז כי לנוכח מצב הדברים הנוכחי שאינו משביע רצון, לפיו החוק לא קובע מנגנון ביצוע להבטחת כיבוד החוק האוסר חברות ביותר ממפלגה אחת, הוא ביקש לערוך עבודת מטה במשרדו כדי לבחון ייזום חקיקה להסדרת הנושא.

 

יו"ר ועדת הבחירות של קדימה השופט בדימוס דן ארבל בירך על יוזמת היועץ המשפטי. "הדברים תלויים מעתה במידת שיתוף הפעולה של הליכוד. קדימה הודיעה כבר על נכונותה להעביר את רשימת המתפקדים לרשם המפלגות וככל שזה ייעשה מהר יותר, כך ייטב", אמר ארבל.

 

כבר לפני כשבוע ביקש שר המשפטים דניאל פרידמן, ממזוז לבדוק את נושא המתפקדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מזוז. בעייה עם החוק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים