שתף קטע נבחר

"עוזי דיין רוצה להתמודד בליכוד? שיתְפקד"

מזכירות הליכוד התכוונה לדון בזירוז הליכי הצטרפותו של עוזי דיין למפלגה, כדי לאפשר לו להתמודד בבחירות לכנסת. אולם יו"ר המזכירות סירב לערוך דיון בנושא משום שדיין בכלל לא טרח להתפקד לתנועה

עוזי דיין חטף הערב (יום ה') השפלה נוספת מאז חבר לליכוד. אחרי שהצטרף לליכוד לפני כמה שבועות, אמור היה דיין לזכות בקיצור תקופת ההכשרה כדי שיוכל להתמודד על מקום ברשימה לכנסת. אולם יו"ר המזכירות, ח"כ ישראל כץ, גילה כי דיין בכלל לא התפקד לתנועה.

 

חוקת הליכוד מחייבת חברות של שלוש שנים לפחות בתנועה כתנאי להתמודדות על מקום ברשימה לכנסת. מזכירות הליכוד התכוונה לדון בזירוז את ההליכים, אך כץ הודיע בהפתעה כי האלוף (מיל') דיין טרם הצטרף לליכוד, ולכן לא יתקיים דיון בעניינו. מתברר כי לא רק שדיין "קפץ על העגלה" רק לאחרונה - הוא גם לא טרח להתפקד לליכוד כנדרש.

 

אז מה עומד מאחורי אי-התפקדותו של דיין? כסף, והרבה. בליכוד אומרים כי דיין מעוניין לערוך חיבור בין שתי המפלגות, פעולה שתביא לכך שהליכוד ישלם את חובות תפנית הנאמדים בסך ארבעה מיליון שקלים. אלא שחברי סיעת הליכוד כבר הצביעו נגד איחוד המפלגות. בכך, למעשה, מנעו לפי שעה את תשלום חובותיה של תפנית. דיין, מצדו, לא מוותר וכמחאה לא התפקד בינתיים לליכוד.

 

למרות זאת, בתנועה מעריכים כי הנושא ילובן לנוכח רצונו של נתניהו לצרף את דיין לרשימת המפלגה. בינתיים, גם נתניהו וגם דיין ספגו השפלה נוספת מצד אנשי השטח של הליכוד.

 

עוזי דיין מסר בתגובה: "דיין יצטרף לליכוד בראש תפנית ללא התניות ותוך קבלה מלאה של הכללים המלאים בליכוד והחלטת מוסדותיו. לפי הסיכום דיין וחברי תפנית המתפקדים יצטרפו לליכוד מיד כשתאושר על ידי המוסדות המוסמכים. סוגיית תקופת ההכשרה לחברי ליכוד מתמודדים היתה אמורה לעלות לאישור המזכירות. הליך זה ייעשה רק לקראת הפריימריז. דיין שב ומדגיש שהמשא ומתן היחיד שניהל עבור תפנית היה לליכוד וכל פעילותו היום מוקדשת לחיזוק הליכוד בראשות נתניהו".

 

במקביל, נמשכים מאמציו של יו"ר הליכוד לגוון את רשימת המפלגה לכנסת הבאה. לצורך כך, בוחן נתניהו אפשרויות והצעות שונות, והוא שוחח בימים

האחרונים עם חברי כנסת במפלגתו. בשיחות אלה עלתה ההצעה לפיה 11 חברי הכנסת המכהנים ישוריינו ב-22 המקומות הראשונים ברשימה לכנסת.

  

בתמורה, מבקש נתניהו את תמיכתם של חברי הכנסת לשריין ברשימה עוד עשרה מקומות לדמויות חדשות. על פי הצעתו של יו"ר הליכוד, יתקיימו פריימריז, שמטרתם לדרג את 22 האישים, כך שבחמישייה הראשונה יהיו חברי כנסת, בשנייה מצטרפים חדשים, בשלישית חברי כנסת וברביעית יוצבו פנים חדשות.

 

המבוכה הקודמת שנגרמה לדיין נגעה לסדרת הצהרות לא מדויקות שניפק, לפיהן בין היתר מעולם לא ניהל משא ומתן עם מפלגות אחרות, ומעולם לא תקף את נתניהו בנושאים חברתיים-כלכליים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
מחלוקת כספית. דיין
צילום: דודי ועקנין
מומלצים