שתף קטע נבחר

סוני מכריזה על כחצי מליון מחשבים פגומים

חברת סוני שלחה הודעה לכחצי מליון בעלי מחשבים ניידים מדגמי Vaio, בה היא ביקשה מהם לסור למעבדות השירות לתיקון חיוני, שנועד למנוע התחממות יתר. בעקבות ההודעה, צנחה מניית החברה בלמעלה בארבעה אחוזים

מניות חברת סוני צנחו בלמעלה מארבעה אחוזים, והגיעו לשפל של שלוש שנים, לאחר שיצרנית האלקטרוניקה ביקשה מ-438,000 בעלי מחשבים ניידים מדגמי Vaio לסור למעבדות השירות לתיקון חיוני, שנועד למנוע מהמחשבים הניידים להתחמם לרמה שתוכל לפגוע במחשב או במשתמשים. חברת לייף מחשבים, שמייבאת את מחשבי Vaio לארץ, מוסרת שהדגמים שנמכרים על ידה לא נמצאים ברשימת המחשבים הפגומים.

 

זוהי לא הפעם הראשונה בה סוני נאלצת להודות בקיומם של מוצרים פגומים. במהלך השנים האחרונות חברות מחשבים כגון דל, אפל ועוד נאלצו להחליף כ-9.6 מיליון סוללות פגומות מתוצרת סוני, מהלך שעלה לחברה היפנית כ-481.5 מיליון דולרים.

 

החברה מסרה שהיא לא מצפה לפגיעה ברווחיה בעקבות המחשבים הפגומים, אבל לא מעט קולות עלו על כך שהמקרה יפגע באמינות החברה, שהודיעה על התקלה זמן רב אחרי שהמחשבים יצאו לשוק.

 

התקלה, שקיימת בחלק ממחשבי החברה שיצאו בין החודשים מאי 2007 ליולי 2008, תלוייה בחיווט לא תקין, שנמצא סמוך לציר פתיחת המסך ועלול לגרום במקרים מסויימים לקצר חשמלי. החברה למדה על התקלה כבר בחודש אוגוסט 2007, ומאז תיקנה מספר מחשבים באופן פרטני, שסבלו מהבעיה והגיעו למרכזי השירות.

 

בעקבות המקרה, מניות סוני ירדו ב-4.2 אחוזים, למחיר של 3,880 למנייה - המחיר הנמוך ביותר מאז חודש נובמבר 2005.

 

חברת לייף מחשבים, שמייבאת את מחשבי Vaio לארץ, מסרה שהתקלה לא רלוונטית לדגמים שיובאו לארץ, שלא דווחו כפגומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוני Vaio: דגמים פגומים
צילום: HWzone
מומלצים