שתף קטע נבחר

הפסיכיאטר ביקש, מעצר האם המטביעה הוארך

בית משפט השלום בראשון-לציון האריך בשבוע את מעצרה של אולגה בוריסוב החשודה ברצח בנה אלון לפני כעשרה ימים בחוף הים בבת-ים. המשטרה והסניגוריה הציבורית אמרו בדיון כי הפסיכיאטר המחוזי זקוק לעוד כמה ימים בטרם יגבש חוות דעת מקיפה ביחס למצבה של האם

בית משפט השלום בראשון-לציון האריך בצהריים (יום א') בשבעה ימים את מעצרה של אולגה בוריסוב, החשודה ברצח בנה אלון לפני כעשרה ימים בחוף בבת-ים.

 

נציג המשטרה אמר בפתח הדיון כי הפסיכיאטר המחוזי זקוק לעוד כמה ימים על מנת למסור חוות דעת מקיפה ביחס למצבה של בוריסוב בעת האירוע. פרקליטתה של האם, עו"ד טלי גוטליב, אמרה כי הסניגוריה הציבורית מבקשת מהפסיכיאטר לבצע בדיקה מעמיקה בשאלת כשירותה של בוריסוב לעמוד לדין.

 

בהתייחס לאפשרות שבוריסוב ניסתה להרוג את בנה כאשר שהו ברוסיה, אמרה עו"ד גוטליב: "מלכתחילה הדבר נשלל על ידי המשטרה, לאחר שהאם עצמה סיפרה לשוטרים כי לילד היו בעיות פסיכיאטריות וזה היה אחד המניעים שהובילו אותה למעשיה.

 

בעלה של בוריסוב, אילן יהודה, אמר בתום הדיון: "לא מגיע לה כל מה שעובר עליה. היא נכנסה למצב של בדידות ודיכאון ורק אלוהים יודע כמה כדורים היא ערבבה ולקחה. היא הגיעה למקום שלא רצתה. אצלי כרגע הכל ריק, הבדידות הזו תישאר עוד הרבה זמן. אני לא אעזוב אותה, אני יודע שהיא היתה טובה".

 

מקרה הרצח אירע ב-28 באוגוסט. בוריסוב לקחה את בנה לחוף טאיו בבת-ים, והטביעה אותו במים. בחקירתה במשטרה סיפרה, כי תכננה להטביע את בנה כמה ימים לפני שביצעה את המעשה, משום שהיווה עליה נטל. האם הוסיפה בחקירתה, כי בנה סבל מהפרעות ריכוז וקשב.

   

בוריסוב ביקשה להשתתף בהלוויתו של בנה אלון, אך בית המשפט החליט ש"תתאבל במעצר". השופט כתב בהחלטתו כי "אין להטיל על המשטרה את המעמסה הכבדה של ליווי האם ללוויה". הוא הביע חשש שהקרובים מצד האב ינסו לפגוע באם. בוריסוב הטביעה את בנה כמה ימים לאחר שהותרה לפרסום פרשת היעלמותה של הילדה רוז, שעל-פי החשד נרצחה בידי סבה רוני רון. כמה ימים לאחר מכן נעצרה רגינה קרוצ'קוב מתל-אביב בחשד שהטביעה את בנה בגיגית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולגה בוריסוב
צילום: אבי מועלם
בוריסוב עם בנה אלון
צילום רפרדוקציה: יריב כץ
מומלצים