שתף קטע נבחר

אולמרט מאשים את שר הביטחון: "מדליף וחתרן"

"אין יום שבו אתה או מפלגתך לא מפרים את ההסכמים הקואליציוניים", הטיח ראש הממשלה באהוד ברק בתום ההצבעה על הצעת החוק לצמצום סמכויות בית המשפט העליון. "זאת חוצפה מסוג אחר", אמר

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יצא בצהריים (יום א') במתקפה חסרת תקדים על שר הביטחון, אהוד ברק. בתום ישיבת הממשלה הטיח אולמרט בשותפו הבכיר לקואליציה, כי פעולותיו הן "חוצפה. חוסר יכולת מופלגת לראות את עצמך מפר שיטתי של הסכמים קואליציוניים מדליף משיחות אישיות".

 

התקרית החריפה אירעה בתום דיון סוער בממשלה בהצעתו של שר המשפטים, דניאל פרידמן. בתום הדיון הצביעה הממשלה ברוב של 13 נגד 11 שרים להעברת הדיון לוועדת החוקה של הכנסת. "שר הביטחון הציג הערות שלא מותנית לאיש זולתי, בנושא כיבוד של הסכמים קואליציוניים", אמר אולמרט.

 

"דרושה מידה מופלגת של חוסר יכולת לראות את עצמך כדי לבוא בטענות של הפרת הסכמים. אין הסכם שאתה ומפלגתך לא הפרתם לאורך הדרך, אני נדהם. אתה, אהוד ברק, בא לדבר על הפרת הסכמים? אני כרגע לא מדבר על עניינים אישיים, זאת חוצפה מסוג אחר", תקף ראש הממשלה קשות את ברק.

 

אולמרט המשיך ואמר, כי "על העניינים האישיים לא אדבר עכשיו, אדבר על כך שאין יום שבו אתה או מפלגתך לא מפרים את ההסכמים הקואליציוניים, אין כלל שלא הפרתם כמעט כדי להקל על עצמכם בניגוד להליך הדמוקרטי המקובל". ראש הממשלה השתמש בדוגמה מדיוני הרגיעה. "אתה באופן אישי רצית לקבל הכרעה שנוגעת לרגיעה מבלי לקיים דיון בממשלה ובקבינט", אמר.

 

"היתה לך החוצפה ללכת לעיתונות ולטעון ששלושה שבועות קודם לכן ראש הממשלה

הוא זה שמנע את הדיון, בזמן שאתה בעצמך אמרת לי אז שאין להביא זאת לדיון כדי שחלילה לא נישאר במיעוט. השיחות האלה מתועדות", גילה ראש הממשלה. אולם אולמרט לא הפסיק בזאת והוסיף, כי "אתה מטיף מוסר. מילא היית אומר לי זאת בארבע עיניים, אז הייתי עונה לך בארבע עיניים".

 

לדברי אולמרט, "אני לא מדליף משיחות בארבע עיניים, אבל אני רוצה להדגיש שמה שאני אומר כאן אין לו שום קשר לעניינים אישיים, הדברים נעשו בהדלפות ובחתרנות כולל הדלפות של עניינים רגישים ביותר עליהם אני מנוע מלהגיב".

 

ברק הותקף גם על-ידי המשנה לראש הממשלה, חיים רמון. "המפלגה הזאת מדברת בשם נורמות של כיבוד הסכמים? מפלגת העבודה שברה שיא גינס בצביעות", אמר רמון. ברק לא נותר חייב וענה: "לך? שהנורמות שלך ידועות?!" רמון השיב: "את הנורמות שלך ראינו גם לאחרונה וגם כמה שנים אחורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. ברק מפר הסכמים
צילום: AFP
ברק. ביקורת מאולמרט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים