שתף קטע נבחר

ברק על התקפת אולמרט: לא אשפוט אדם בצערו

עוד לפני הודעת המשטרה על ההמלצה להעמיד לדין את רה"מ, נאם שר הביטחון בכנס בחירות: "עבר עליו יום קשה, אבל לא אוותר. לא ראוי לקבל עכשיו החלטות מרחיקות לכת"

ממש לפני שהמשטרה פרסמה את המלצותיה בנוגע לאישום החמור נגד ראש הממשלה, שותפו לקואליציה הרעועה השיב להאשמות הקשות שהוטחו בו בצהריים ותקף שוב את אישור הצעת החוק להגבלת סמכויות בית המשפט. "אין אדם נתפס בשעת צערו או מצוקתו", אמר אהוד ברק בכנס בחירות מקומיות שנערך הערב (יום א')בחיפה.

 

"הממשלה קיבלה היום החלטה להגביל היום את כוחו של בית המשפט", אמר ברק. "זו החלטה רעה בעיתוי גרוע, לא ראוי לקבל החלטות מרחיקות לכת בתקופה של בין השמשות, ערב קיומן של בחירות מקדימות".

 

יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון אהוד ברק בא לכנס פתיחת קמפיין הבחירות של מועמד המפלגה לראשות עיריית חיפה, ישראל סביון. את הכינוס ניצל ברק כדי לעקוץ את ראש הממשלה,

 לאחר שזה השתלח בו בצהריים בישיבת הממשלה.

 

"אתה, אהוד ברק, בא לדבר על הפרת הסכמים?", זעם אולמרט על טענות ברק לגבי הצעתו של שר המשפטים פרידמן. בהמשך הוסיף: "פעולותיך נעשו בהדלפות ובחתרנות כולל הדלפות של עניינים רגישים ביותר עליהם אני מנוע מלהגיב".

 

בכנס הערב אמר ברק: "נשמעו היום חילופי דברים בעקבות ישיבת הממשלה ועל זה אני אומר כי אין אדם נתפס בשעת צערו או מצוקתו. אני יודע שעל ראש הממשלה עובר יום קשה במיוחד, לא הייתי רוצה להכביד עליו אך אין בכוונתי לוותר על עמדותיי בכל אחד מהנושאים".

 

"אנחנו מכתיבים את סדר היום, לטוב ולרע"

ברק הוסיף: "אני לא עוסק בהשמצות וברכילויות אלא בשמירה על ביטחון מדינת ישראל. ישנם איומים סוריים, איראניים, מכיוון החיזבאללה והחמאס. אנו צריכים להיות מוכנים למקרה שבו תיכפה עלינו מלחמה. צה"ל בראשות הרמטכ"ל, נערכים בחודשים האחרונים לכל עימות שלא יבוא וממנו, אני משוכנע, צה"ל ייצא מנצח".

 

יו"ר העבודה המשיך בנאום תוך שהוא משולהב על ידי הקהל הרב שגדש את האולם. "מפלגת העבודה מכילה את הנבחרת הטובה והמתאימה ביותר מכל מפלגה אחרת בארץ. אנחנו מכתיבים את סדר היום לטוב ולרע".

 

לפני ברק נאם שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, שיצא שוב להגנת יו"ר מפלגתו. "אין תקופה שעם ישראל חייב לשר הביטחון שלו כמו התקופה הזאת.

ברק קיבל צבא במצב קשה עם סיום המלחמה והיום אני ישן טוב מאוד בלילה. כשיתפזר אבק הפריימריז בקדימה כולם יבינו מיהו היחיד שמתאים להנהיג את המדינה באמת, מול כל האיומים".

 

לכנס, שנערך במלון הר הכרמל בחיפה, הגיעו חלק גדול מחברי הכנסת והשרים של המפלגה. הם מקווים לכבוש שוב את השלטון בעיר שנחשבה במשך שנים כמעוז מרכזי של מפלגת העבודה וכמקור כוח בצפון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. "לא ראוי לקבל החלטות בין השמשות"
צילום: יהונתן צור
מומלצים