שתף קטע נבחר

אולמרט לעולים: אמריקה זה כאן

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ממשיך בשגרת יומו. הוא הגיע לטקס קבלת פנים ל-235 עולים, רובם רווקים, שהביאו ארגון "נפש בנפש" והסוכנות היהודית מארה"ב: "הגעתם למדינה הנהדרת ביותר בעולם". אולמרט נראה תשוש

בבוקר שאחרי המלצת המשטרה להעמידו לדין באשמת שוחד, מרמה, הפרת אמונים ועבירות מס - התפנה ראש הממשלה, אהוד אולמרט,  לקדם 235 עולים חדשים, רבים מהם רווקים "קדימה תמשיך להיות מפלגה מובילה בישראל", הבטיח להם. הוא לא התייחס להמלצת המשטרה להעמידו לדין באשמת שוחד, מרמה, הפרת אמונים ועבירות מס.

 

הוא נראה תשוש והגיע נטול עניבה לנמל התעופה בן גוריון, אך ניסה לשדר עסקים כרגיל. הוא אמר לעולים: "הגעתם למדינה הנהדרת ביותר בעולם. זה נכון שיש לנו סכנות ואיומים, אבל הם אינם יכולים להרע למדינת ישראל. מדינת ישראל תחיה לנצח כמדינה יהודית בארץ ישראל. העולים הם התשובה לכל איום". הוא הפליג בשבחי הכלכלה הישראלית, והוסיף "אמריקה זה כאן".


נראה תשוש מאוד (צילום: אלון רון)

 

אולמרט מצא זמן להתלוצץ עם יו"ר הקואליציה, ח"כ יואל חסון, שהיה בקהל ובירך את הרווקים העולים שימצאו בן-זוג: "אני רק רוצה להודיע לכם שגם חסון עדיין רווק. חסון חבר בקדימה, הוא יהיה מנהיג בכיר במפלגה והיא תמשיך להיות מפלגה מובילה בישראל". לסיום, חילק להם תעודות עולה, על רקע השיר "על הדבש ועל העוקץ".

 

ארגון "נפש בנפש" והסוכנות היהודית הביאו ארצה 235 עולים, מתוכם 91 רווקים ורווקות (57 נשים ו-34 גברים). לטיסה הצטרפו ראשי השדולה הפרלמנטרית לקידום העלייה ממדינות המערב, חברי הכנסת יואל חסון וגלעד ארדן.

  

בין הבאים הגיע עולה צעיר במיוחד, בן שלושה חודשים ועולה מבוגרת ביותר כבת 86. עוד עלו 34 משפחות, 48 ילדים ו-18 צעירים שיתגייסו בקרוב לצה"ל. גם עשרה כלבים חדשים יצטרכו להתרגל מעכשיו לאקלים הישראלי.


אולמרט מקדם את פני העולים (צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

ראש הממשלה לא שינה את סדר יומו בעקבות המלצת המשטרה להעמידו לדין. לאחר קבלת הפנים לעולים החדשים, שב ללשכתו בירושלים. אולמרט מנהל בשעות אלה סדרת דיונים רבי משתתפים - אחד הדיונים עוסק בנושאים כלכליים, אחר עוסק בנושאים מדיניים. במקביל - עד שעות אחר הצהריים צפוי ראש הממשלה לקיים סדרת פגישות אישיות עם אישים שלשכת ראש הממשלה מסרבת למסור את שמם בנושאים של פיתוח תשתיות ובנושאים אחרים.

 

עם זאת, מציינים בלשכה כי הוא לא פינה מסדר יומו כדי לעסוק בהשלכות המלצת המשטרה. את הערב יחתום אולמרט בטקס העובד המצטיין במשרד ראש הממשלה שייערך באזור ים המלח.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבוקר עם העולים החדשים
צילום: משה מילנר, לע"מ
חיבק את העולים. אולמרט
צילום: משה מילנר, לע"מ
עולה חדשה. ארכיון
צילום: לירון מילשטיין
מומלצים