שתף קטע נבחר

דיכטר: נדהמתי מהשתלחות פרידמן במשטרה

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, כינס מסיבת עיתונאים והתייצב מאחורי המשטרה, שהמליצה לפרקליטות להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה. לדבריו, טענת פרידמן כי המשטרה מדיחה כביכול את אולמרט, "פוגעת ומחלישה את המשטרה". על דברי השופט וינוגרד ב-ynet אמר: "הוא לא מכיר את הפרטים"

השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, התייצב בצהריים (יום ב') מאחורי משטרת ישראל בעקבות המלצתה להעמיד לדין את ראש הממשלה, אהוד אולמרט. בהתייחסו לדבריו של השופט (בדימוס) אליהו וינוגרד ב-ynet, לפיהם המשטרה חרגה מסמכותה, אמר דיכטר: "הוא לא הכיר את כל הנתונים, הוא ניזון מהתקשורת. לו היה מכיר את כל הפרטים היה מתבטא אחרת".

 

הוא תקף את שר המשפטים, דניאל פרידמן, שהאשים בראיון לרדיו את המשטרה בכך שהיא אחראית כביכול להדחת ראש ממשלה. "לא היא, לא מיני ולא מקצתי ואני משוכנע שגם השר פרידמן כמו כולנו יודעים את זה היטב. משטרת ישראל ביצעה את משימתה מראשון המפקדים ועד אחרון החוקרים", אמר דיכטר.

 

במסיבת עיתונאים שכינס בתל-אביב, אמר דיכטר: "נדהמתי לשמוע את דברי שר המשפטים, שותפי לשולחן הממשלה ומי שאמור להיות שותפי בהגנה על מערכות אכיפת החוק, כשהוא מתבטא באמירה קשה מאוד נגד משטרת ישראל שכביכול אחראית להדחת ראש ממשלה בישראל".

 

דיכטר המשיך לתקוף את שר המשפטים ואמר, כי "אני מודה שהאמירה של פרידמן בעיני היא השתלחות פשוטו כמשמעו. מדובר במעשה שלא ייעשה, בוודאי לא על-ידי שר מכהן בישראל, בוודאי לא השר, אחד משני השרים המופקדים על מערכות אכיפת החוק המרכזיות. אני קובע שהאמירה הזו היא גם פוגעת והיא גם מחלישה, לפחות בעיני הציבור, את עבודתה ואת מעמדה של משטרת ישראל".

 

לדברי השר לביטחון פנים, "המשטרה הוכיחה את יושרה, את הגינותה ואת מקצועיותה בתחום הזה. היא תמשיך לעשות את זה בל יחשוב מאן דהו שבאמצעות אמירה פזיזה כזו או מחושבת אחרת הוא יצליח לפגוע במשטרת ישראל, במורל השוטרים ובוודאי בעשייה המקצועית שלנו. העבודה של משטרת ישראל לא היתה נגועה ולו בשיקול זר אחד כזה או אחר".

 

בהתייחסו להאשמות שהטיחו מקורבי ראש הממשלה, אמר דיכטר:

"אני מודה שהצטערתי צער רב לשמוע אתמול, מיד לאחר פרסום ההודעה, את דברי מה שהוגדר מקורבים לראש הממשלה, אחד מהם אפילו בשמו, כשהוא יצא קשות בהתקפות על משטרת ישראל כאילו פעלה משיקולים זרים ומוזרים".

 

השר לביטחון פנים אמר, כי "אין ספק שזה לא יום שמח למשטרת ישראל כמו שזה לא יום שמח לכולנו, כשכל נושא החקירה שהתנהלה במשטרת ישראל עבר לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה כדי להכריע בנושא, אבל משטרת ישראל היא גוף שמבצע משימות, בין אם המשימות האלה מתחילות בו או מוטלות עליו מהיועץ המשפטי, ומשנדרשה לכך משטרת ישראל - היא ביצעה את מלאכתה במקצועיות, בנחישות, במסירות והייתי אומר בחרדת קודש לכל אורך התקופה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיכטר מתייצב מאחורי המשטרה
צילום: גיל יוחנן
אולמרט, נראה תשוש, הבוקר
צילום: אלון רון
מומלצים