שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרכבת: באוגוסט שברנו את שיא הדיוק
  רכבת ישראל משחררת היום מספר נתונים מעניינים. כך למשל טוענים שם כי בחודש אוגוסט, העמוס במיוחד, נקבע השנה שיא דיוק בזמני נסיעה - למעלה מ-91% דיוק בהגעה ויציאה מתחנות הרכבת השונות

  לידיעת נוסעי הרכבת: נתוני הנסיעות של קווי הרכבת השונים במהלך חודש אוגוסט, המאופיין בשיאי ביקוש לנסיעה, נקבע שיא בדיוק הגעה ויציאה מתחנות רכבת - 91.46% בדיוק. כך מדווחת היום רכבת ישראל, המבהירה כי נתון זה הוא הטוב ביותר שנמדד שם מאז 2001. "מדובר בחודש אוגוסט, שבאופן טבעי נחשב לעמוס במיוחד במהלך השנה", אמרה ל-ynet דוברת הרכבת, לירן גורדון.

   

  "נושא הדיוק היה הראשון בו בחר המנכ"ל החדש (חקי הראל, ynet) לטפל. המטרה היא להגיע לרמת דיוק של 92% בנסיעות הרכבת, וצריך לזכור שבעולם הגדול אין דברים כאלה. שם הם מסתפקים ברמת דיוק של 90-85% בלבד", אמרה. יש לציין כי רכבת נחשבת למדייקת אם הגיעה לתחנת היעד תוך פרק זמן של עד חמש דקות מזמן ההגעה המקורי.


  הנה באה הרכבת - בזמן? (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

   

  עוד יודעים לספר ברכבת, כי במהלך חודש אוגוסט נרשמו 3.23 מיליון נסיעות בכל רחבי הארץ. מדובר לטענת הרכבת בגידול של כ-15% ביחס למספר הנוסעים באוגוסט אשתקד. גם במספר הנוסעים היומיים נרשם לטענתם גידול - 17.2% ביחס לאוגוסט 2007. גם מספר הנסיעות החודשיות ומספר הנוסעים החודשי, מהווים לדברי הרכבת שיא חדש בביקוש. כך גם לגבי התקופה מתחילת השנה. מאז ינואר 2008 ועד סוף חודש אוגוסט, נסעו ברכבת 23.42 מיליון נוסעים, גידול של 13.5% ביחס לאשתקד.

   

  והקווים העמוסים ביותר במהלך אוגוסט? הקו בין תל-אביב לחיפה הוא ללא ספק העמוס מכולם, עם 592,417 נוסעים. אחריו ממוקם הקו בין תל-אביב לאשקלון, עם 541,469 נוסעים, לפני קו תל-אביב נתניה עם 296,467 נוסעים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים