שתף קטע נבחר

דרעי: אתמודד בירושלים - אלך במסלול המשפטי

אחרי ימים ארוכים שבהם ריחפה באוויר השאלה, האם אריה דרעי יתמודד על ראשות העיר ירושלים, מספק מנהיג ש"ס לשעבר את התשובה. בראיון לגלי צה"ל אמר דרעי, כי "ההחלטה היא שאני מתמודד ושאני הולך במסלול המשפטי"

המערכת הפוליטית עוסקת כבר ימים ארוכים בשאלה, האם מנהיג ש"ס לשעבר, אריה דרעי, יתמודד על ראשות העיר ירושלים. הבוקר (יום ג') מספק דרעי תשובה סופית ואומר: "התלבטתי, והתייעצתי עם הרבנים שלי ועם עורכי דין. ההחלטה היא שאני מתמודד ושאני הולך במסלול המשפטי". את הדברים אמר דרעי בראיון לגלי צה"ל.

 

כלי התקשורת החרדיים עוסקים בתקופה האחרונה באפשרות שדרעי יחליט להתמודד. לפני כשבוע הודיע יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, כי המפלגה תתמוך במועמדותו של דרעי לראשות העיר. הדיווחים בתקשורת החרדית והשמועות על הצטרפותו של דרעי למרוץ בירושלים אינם חדשים, אולם ראיון שהעניק עו"ד נבות תל צור, מקורבו של דרעי, לכלי תקשורת חרדיים הצית את העיסוק בנושא מחדש.

 

דרעי, שריצה עונש מאסר לאחר שהורשע בשנת 1999 בעבירות של שוחד, מירמה והפרת אמונים, נושא עדיין קלון, שאינו מאפשר לו להתמודד על תפקיד ציבורי. החוק קובע כי מי שהורשע בעבירה שיש עמה קלון לא יוכל לכהן בתפקיד ציבורי אם טרם חלפו שבע שנים ממועד סיום ריצוי העונש - כלומר דרעי לא יוכל להתמודד עד אמצע שנת 2009.

 

כדי שיוכל להתמודד, יצטרך דרעי לפנות ולבקש את הסרת הקלון מנשיא המדינה, פרס.

 

ממטהו של המועמד החרדי הנוסף, ח"כ מאיר פרוש, נמסר: "כרגע ההתמודדות שלו תלויה בהכרעה משפטית ולא פוליטית. כשזה יהיה רלוונטי אנו נגיב".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי. מתמודד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים