שתף קטע נבחר

קדימה: 3,691 המתפקדים הכפולים לא יצביעו

ועדת הבחירות של קדימה והליכוד החליטו כי מתפקדים כפולים לא יוכלו להצביע בפריימריז. שרת החוץ לבני קראה למתפקדי קדימה לבוא ולהצביע

המתפקדים הכפולים ייאלצו להחליט: לאחר שבהצלבת המתפקדים של קדימה והליכוד התגלו 3,691 מתפקדים כפולים, הודיעו הערב (ג') בליכוד ובוועדת הבחירות של קדימה כי מי שלא יוכיח עד 14 בספטמבר ששמו הורד מהרשימה האחרת, לא יוכל להצביע בפריימריז. מכתבים דחופים נשלחו בעניין מטעם המפלגה.

 

 

סביב הצלבת ספר הבוחרים התקיים קרב של ממש בין קדימה ובין הליכוד. בליכוד סירבו במשך שבועות ארוכים להעביר את קובץ המתפקדים לקדימה, ורק לאחר התערבות היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, וקריאות חוזרות ונשנות מצידה של קדימה - הועבר הקובץ לרשם המפלגות.

 

גריעתם של אלפי אנשי ליכוד מקדימה יכולה להשפיע על תוצאות הבחירות, בעיקר נוכח הערכה שאנשי הליכוד שהתפקדו לקדימה עשו זאת כדי לסייע למופז.

 

שרת החוץ ציפי לבני, המובילה בסקרים, שיגרה מכתב למתפקדים ובו היא קראה להם לבוא ולהצביע בבחירות שיתקיימו ב-17 בספטמבר. במטה של לבני חוששים משאננות ביום הבחירות, ופועלים באינטנסיביות להגדיל את אחוזי ההצבעה. במטה לבני אמרו כי אחוזי הצבעה נמוכים יכולים לשחק לידיו של מופז, שנחשב למועמד מאורגן יותר בקרב פעילי השטח.

 

במכתב, אליו צורף עלון בחירות של שרת החוץ, כתבה לבני למתפקדים כי זו הפעם הראשונה שנערכות בחירות מקדימות בקדימה ועל המצביעים "אחריות כבדה במיוחד". היא הזכירה את הקמת המפלגה על-ידי אריאל שרון, כמהלך שנועד

להביא לפוליטיקה הישראלית תנועה פוליטית חדשה ונקייה, והוסיפה כי כעת יש הזדמנות שנייה לעשות כן.

 

היא הציגה בפני הבוחרים את עיקרי עקרונותיה: להוביל להסדר קבע עם הפלסטינים, להשיב את הסדר והיציבות ולאחד כוחות בהסכמה לאומית כדי להתמודד עם איומים מבחוץ. היא מציינת שהתמיכה בה יכולה לחולל שינוי "רק אם כל אחד ואחד יעשה את המאמץ ויבוא להצביע".

 

במקביל, נפגשו בירושלים יו"ר הכנסת, דליה איציק, ויו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו. השניים דנו בנושאים פוליטיים. נתניהו הבהיר שוב, כפי שעשה בעבר, כי אין בכוונתו להצטרף לממשלת אחדות. מאוחר יותר נפגשה איציק עם אייל ארד, היועץ של ציפי לבני, ודנו בפריימריז בקדימה. לפי שעה, איציק שומרת על ניטרליות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. בואו להצביע
צילום: AFP
מופז. מאורגן טוב
צילום: ירון ברנר
מומלצים