שתף קטע נבחר

המשטרה בכנסת: אין הוכחות שרוז נרצחה

יממה לאחר שסבה של רוז, רוני רון, חזר בו מגירסתו כי רצח אותה - עולים סימני שאלה גם במשטרה. בדיון בכנסת אמר קצין בכיר: "למשטרה אין ממצאים או הוכחות שהדבר קרה"

האם במשטרה מתעוררים סימני שאלה בחקירה - האם רוני רון רצח את נכדתו רוז? נציג המשטרה בוועדת הפנים של הכנסת, ניצב-משנה אורי ויסקופ - שייצג את אגף החקירות והמודיעין, אמר היום (ד') כי "למשטרה אין ממצאים או הוכחות שהדבר אכן קרה".

 

בדיון המיוחד חשף שר הרווחה, יצחק הרצוג, את התוכנית הבין-משרדית החדשה לטיפול בילדים עד גיל חמש. התוכנית, לה שותפים משרד הרווחה, משרד הבריאות ומשרד החינוך, נועדה לטפל במה שהוגדר כ"נקודת התורפה בממשק שבין ההורים לרשויות היא הגיל הרך".

 

פקידת הסעד הראשית במשרד הרווחה, חנה סלוצקי, אמרה בדיון כי המשטרה לא מקיימת את הנוהל של חובת דיווח, וכי עובדת סוציאלית ניסתה לדווח למשטרה ביום בו דיברה עם הסבתא-רבתא. לדבריה, "במקרה הזה פקידת הסעד הרימה טלפון למשטרה והמשטרה לא נענתה לפנייה, ונאמר לשלוח את הסבתא-רבתא למשטרה". נציג המשטרה שנכח בדיון הבטיח לבדוק את הנושא.  

 

התוכנית הבין-משרדית תכלול בין היתר יציאה משותפת לקמפיין תקשורתי שבו תודגש חובת הדיווח הקיימת על-פי חוק. בנוסף, תוקם ועדה שתתכנן טיפול והערכה במשרדים, אשר יסייע ויגביר את יכולת האיתור והזיהוי של ילדים בסכנה. עוד תוקם ועדת מנכלי"ם, שתעסוק בפעילות בין-משרדית באיתור ילדים בסיכון וסכנה.

 

צוות המנכלי"ם ימנה צוות עבודה מקצועי בין-משרדי שיעסוק בין היתר בגיבוש הגדרת מהו ילד בסיכון, שיתופי פעולה, תכנון דרכי פעולה, בניית מערך לאומי, מחוזי ויישובי ובעיות חוקיות.  

 

פרשת רוז מסתעפת

עד אתמול דבק גם סבה של רוז, רוני רון, שכבר הודה ברצח ושיחזר כיצד השליך את גופתה לירקון - בגירסתו.

 אך לפתע הוא שינה את עמדתו ואמר כי הוא לא רצח את נכדתו. "לא רצחתי אותה, בפעם האחרונה שראיתי אותה היא הייתה בחיים, אצל אמא שלי", הוא אמר לפני שהשופט בבית משפט השלום ברמלה האריך את מעצרו שוב.

 

באותו דיון עצמו עלו פרטים חדשים המצביעים לכאורה על מעורבותה של מארי בפרשה. המשטרה חשפה כי במכתבים שנמצאו בדירתה, כתבה מארי לרוני רון: "אני בשוק ממה שקרה לרוז. אני חשה אם רעה".

 

במשטרה אמרו אמש כי הם לא מתרגשים משינוי הגירסה: "ההצהרות לא מעלות ולא מורידות מכיווני החקירה.

החיפושים אחרי רוז בירקון יימשכו". במשטרה אמרו עוד כי רון בלחץ ולכן הוא מנסה "להציל את עורו".

 

במקביל, גם היום מתקיימים חיפושים אחר הילדה,  הנעדרת מזה כארבעה חודשים. בחיפושים משתתפים כמאה שוטרי מג"ב ושוטרים, אשר סורקים את השטח מצומת גלילות לכיוון תל אביב. בצהרים התחדשו גם הצלילות בנחל הירקון, בניסיון לאתר את גופתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים