שתף קטע נבחר

לבני לעבודה: אנסה לשמור על הרכב הממשלה

בכירים בעבודה אמרו ל-ynet כי שרת החוץ הבטיחה להם כי אם תיבחר לראשות קדימה, היא לא תזעזע את הממשלה. "היא מנסה להרגיע אותנו", הם אמרו

מתכוננת ליום שאחרי הפריימריז: שרת החוץ, ציפי לבני, העבירה לאחרונה מסרים לראשי מפלגת העבודה, לפיהם היא מעוניינת להקים ממשלה חדשה - אם תיבחר לראשות קדימה - במתכונת הממשלה הקיימת. כך אומרים היום  (ד') בכירים בעבודה. על פי הבכירים, לבני הבהירה כי היא לא מעוניינת לטלטל את הקואליציה.

 

לבני שוחחה לאחרונה עם כמה בכירים בעבודה, והדגישה כי בניגוד למסרים שהועברו על ידי יועציה במהלך מערכת הבחירות, המטרה הראשונה שלה היא לשמור על היציבות הקואליציונית. על פי אנשי העבודה, באחת השיחות אף הבהירה שבכיר יועציה, ראובן אדלר, אינו "דוחף" אותה לבחירות.

 

"היא מנסה להרגיע אותנו", אומרים בכירים בעבודה ל-ynet. "בתקופה האחרונה אנחנו מקבלים ממנה מסרים ברורים בעניין המשך קיומה של הקואליציה". לבני אף אמרה לשרים בעבודה בפתח ישיבת הממשלה כי האינטרס שלה הוא יציבות שלטונית.

 

עדיין לא ברור מה יהיו דרישותיה של העבודה במסגרת משא ומתן קואליציוני עם קדימה. בעבר אמרו בכירים במפלגה כי הם ידרשו את תיק המשפטים, או לכל הפחות את החלפתו של השר דניאל פרידמן. כיום הטון הזה השתנה, וכבר לא ברור אם החלפתו של פרידמן יהיה תנאי. "הבעיה עם פרידמן היא שהדעות שלו זוכות לפופולריות בציבור", אומר בכיר בעבודה.

 

מקורבים לברק ציינו בימים האחרונים כי גם החלפת תיק החינוך בתיק המשפטים "לא עומד על הפרק". לדברי המקורבים, "תיק החינוך הוא מסר. זה ייראה רע מאוד אם נוותר על התיק הזה. ברק כבר אמר בעבר כי כשייבחר להיות ראש ממשלה, הוא ירצה להיות גם שר חינוך. לכן, זה לא הגיוני לוותר על התיק הזה". בעבודה אומרים כי "כולם רוצים להיפטר מפרידמן, אבל לא ברור איך זה יקרה".

  

למרות המסרים המרגיעים שמעבירה לבני לראשי העבודה, במערכת הפוליטית מבולבלים לחלוטין לגבי היום שאחרי הפריימריז במפלגה, שיתקיימו בעוד שבוע בדיוק. לאף אחד לא ברור מי ינצח בבחירות האלה, ומה יקרה ביום שאחרי. במערכת הפוליטית יש המעריכים כי אם לבני לא תנצח בפריימריז, היא תפעל לפיצול במפלגה. שרת החוץ נתמכת כיום על ידי רוב חברי הסיעה, וייתכן כי הפסד לשאול מופז יגרום לקבוצה להוביל מהלך שיביא לפילוג בקדימה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
לבני. חושבת קדימה
צילום: AFP
ברק. רוצה חינוך?
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים