שתף קטע נבחר

עדי ראייה: ראינו את המסוק מסתחרר וצונח

תושבים בעמק יזרעאל חזו בהתרסקות מסוק הקוברה, ומשחזרים. אבישי יריב: "ראיתי את המסוק מאבד את המדחף שלו, החל להסתחרר עד שהתרסק"

אזרחים בעמק יזרעאל חזו הערב (יום ד') במחזה הנורא - מסוק קוברה שהסתחרר וצנח בשדות קיבוץ גניגר. זמן קצר אחר כלך, שחזרו את מה שראו עיניהם.

 

אבישי יריב היה בנסיעה בכביש תל עדשים-מגדל העמק: "ראיתי שני מסוקים, 200 מטרים מהכביש - ממש מולי, כשאחד מהם מאבד את המדחף שלו. המסוק החל להסתחרר, עד שהתרסק על הקרקע והתפוצץ".   


זירת ההתרסקות (צילום: חגי אהרון)

 

הוא סיפר כי "המסוק השני נחת מיד אחריו על הקרקע". שאול מסיקה, נהג הסעות שעבר במקום, סיפר: "הורדתי אנשים בתחנה במגדל העמק ונסעתי חזרה לכיוון עפולה. במהלך הנסיעה שמעתי פיצוץ חזק - הרמתי את הראש מהכביש ראיתי מסוק צולל למטה. הוא נפל כמו אבן שזורקים לאדמה. המסוק התרסק לתוך השדה ושוב התפוצץ. זה היה מחזה מזעזע".

 

אהוד ליפקין, חבר קיבוץ גניגר ועד ראייה, סיפר: "מסוק קרב צבאי שהתרסק מול הכניסה לקיבוץ - 200-300 מטר בתוך שדה פתוח. ראיתי את הנפילה במו עיני כי חלון הבית פונה לכיוון השדה.

 

"שמעתי רעש ואחריו ראיתי פרופלור צונח לקרקע ושניות לאחר מכן רעש פיצוץ חזק מהשדה, של המסוק שצנח לקרקע. אחריו נחתו עוד שני מסוקים. יש פה הרבה מאוד אמבולנסים", סיכם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שדות גניגר
צילום: חגי אהרון
מסוק קוברה
צילום: Gettyimages Imagebank
מומלצים