שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  גורם בחמאס: מחפשים מתווך חדש לעסקת שליט

  מקורות בארגון אמרו ל"אל-קודס אל-ערבי" כי בחמאס מחפשים גורם זר שיחליף את מצרים במגעים לשחרור שליט. בחמאס לא מרוצים מההתקדמות וטוענים: מצרים לטובת ישראל. במצרים הכחישו את הדיווח ואמרו: "אלה דברים ריקים מתוכן"

  אחרי חודשים ארוכים של משא ומתן בתיווך מצרי, המגעים בנוגע לשחרורו של גלעד שליט עשויים לקבל תפנית. גורמים בחמאס אמרו לעיתון "אל-קודס אל-ערבי", המתפרסם הבוקר (יום ה') בלונדון, כי ראשי התנועה החלו לנקוט בצעדים מעשיים, מתוך מגמה להעביר את התיווך בעניינו של שליט לידי גורם זר אחר, שיחליף את המצרים.

   

  על-פי הדיווח, ראשי חמאס מייחסים למצרים את הכישלון בהשגת התקדמות כלשהי בעניינו של שליט. זאת למרות שעברו למעלה משנתיים מאז נחטף החייל לרצועת עזה.

   

  בנוסף, מאמינים בחמאס כי המצרים אינם לוקחים חלק במגעים כמתווך נייטראלי, אלא נוטים לטובתה של ישראל. המקורות בחמאס אמרו עוד כי ההצהרות של ראשי הארגון, לפיהן מצרים תמשיך לתווך בנושא, הן רק בבחינת כיסוי לצעדים שננקטים בשטח. המקורות הסבירו כי בחמאס מקיימים מגעים עם גורמים ערביים וזרים שונים, כדי למצוא מתווך חדש.

   

  אנשי החמאס סיפרו כי גם הממונה על המשא ומתן מטעם הממשלה, עופר דקל, הודיע לשורה של גורמים זרים כי ישראל אינה שבעת רצון ומעוניינת להעביר את התיווך לגורם אחר.

   

  לדברי הגורמים בחמאס, ישראל לא מעוניינת להביא לפיצוץ ביחסיה עם מצרים. הם הסבירו כי דקל מאמין שאם מצרים תוצא מתמונת המגעים בעניינו של שליט, הדבר ייחשב כ"הכרזת מלחמה". המקורות הוסיפו כי דקל שוקל את האפשרות להעביר את המגעים למתווך זר אחר, ובמקביל להשאיר למצרים "תפקיד של כבוד", כאשר יגיעו הצדדים להסכם סופי.

   

  העיתון "אל-קודס אל-ערבי", דיווח לאחרונה כי שוררת מתיחות רבה בין ראשי תנועת חמאס ומצרי.

  זאת לאחר, שהמצרים הזהירו את ראשי החמאס, כי ישראל תתנקש בהם אם הם ימשיכו להחזיק בעמדותיהם התקיפות בסוגיית שליט. בחמאס זעמו על הדברים וראו בהם ניסיון של מצרים להגמיש את עמדות התנועה.

   

  במצרים הספיקו כבר להכחיש את הדיווחים לפיהם סוגיית שליט הועברה לידי גורם אחר. דובר משרד החוץ המצרי, חוסאם זכי, כינה אתמול את הדיווחים, "דברים ריקים מתוכן ובלתי נכונים". הוא אמר ברמיזה לחמאס, כי "כמה גורמים מצפים שבאמצעות מתווך אחר הם ישיגו תוצאות טובות יותר עבורם".

   

  גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 809 ימים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המגעים לא מתקדמים. שליט
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים