שתף קטע נבחר

הממשלה תאשר: פי 10 חרדים בשירות לאומי

השר עמי אילון יציג לשרים תוכנית להגדלת מספר החרדים המשרתים מ-200 ל-2,000 תוך ארבע שנים. המתנדבים יעסקו בין היתר בסיוע לקשישים ואוכלוסיות הנמצאות בסיכון

הממשלה תתבקש לאשר בישיבתה הקרובה תוכנית המגדילה את מספר החרדים בשירות הלאומי פי עשרה. מטרת המהלך, המקודם על ידי השר עמי אילון ועתיד להיפרס על פני ארבע שנים, היא להרחיב את מעגל ההתנדבות של ציבור זה, ובעקיפין - לתרום להקלה על מצוקת העוני במגזר החרדי.

 

השר אילון, הממונה על תיק השירות האזרחי הלאומי, מבקש לזרז את יישומו של "חוק טל" ויישומן של החלטות ממשלה בנושא, אשר אינן מקודמות. אילון מציע לקבוע תוכנית שלפיה ישרתו בהתנדבות כ-2,000 חרדים בשירות הציבורי בשנת 2012, במקום כ-200 בלבד היום.

 

תוכנית אילון קובעת יעדים להגדלת מספר החרדים ובני אוכלוסיות אחרות בשירות הלאומי. כך למשל, ב-2009 ישרתו 700 מתנדבים במסגרת זו, בשנת 2010 - 1,000, ובשנת 2012 יעמוד המספר על 2,000 מתנדבים חרדים.

התוכנית המתגבשת, כך מקווה אילון, תועיל בסופו של תהליך למשק הישראלי כולו. העלות השנתית המוערכת להרחבת הפעילות היא כ-20 אלף שקלים לכל מתנדב. העלות השנתית, אם כך, תעמוד על כ-40 מליון שקלים בשנת 2012.

 

מלשכתו של אילון נמסר כי כרגע ישנם 200 מתנדבים חרדים בשירות הלאומי-אזרחי. המתנדבים החדשים יעסקו בין היתר בסיוע לקשישים ולאוכלוסיות בסיכון.

כניסת צעירים חרדים נוספים למערך ההתנדבות תפתח בפניהם אפשרות להשתלב בעבודה במשק, והדבר יחסוך את עלויות תלותם בתקציבי קצבאות למיניהן. זאת, מכיוון שהיום חסומים בפני החרדים מקומות עבודה רבים, עקב אי-שירותם בצבא או בשירות הלאומי. עוד נמסר מלשכת השר כי המהלך מתואם עם מנהיגי העדה החרדית וכי הוא יקל את מצוקת העוני במגזר זה.

 

הממשלה תתבקש גם לאשר את הקמתו של צוות בראשות השר אילון, שיציג בתוך שלושה חודשים את הדרכים להגיע ל-2,000 מתנדבים חרדים. בצוות יהיו חברים גם נציגי משרד האוצר, המתנגדים לחלק מסעיפי הצעת ההחלטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. יותר מתנדבים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים