שתף קטע נבחר

המפכ"ל: כתב אישום על רצח רוז - בהקדם

רב ניצב דודי כהן הגיב למציאת המזוודה במימי הירקון ואמר: "היצירתיות, החשיבה המקוריות, החקירה מחוץ לקופסא - הן אלו שלמעשה הביאו לתוצאה הסופית"

"היצירתיות החשיבה המקוריות, החקירה מחוץ לקופסא - הן אלו שלמעשה הביאו לתוצאה הסופית". כך אמר בצהריים (יום ה'), מפכ"ל המשטרה דודי כהן, בעקבות גילוי המזוודה, בה נמצאת ככל הנראה גופתה של הילדה רוז.

 

המפכ"ל, שהגיע לגדת הירקון, הוסיף בשיחה עם כתבים: "היכולת של המשטרה לנהל חקירה במספר זירות הביאה לתוצאה הסופית של היום". כהן הבהיר כי כתב האישום נגד בני הזוג החשודים ברצח יוגש "בהקדם האפשרי".

 

הוא הוסיף: "כתב אישום זה לא הדבר הכי בוער כרגע. אנחנו נשלים את החקירה ומה שחשוב זה שהמשטרה עמדה במשימה, מחוז מרכז וימ"ר מרכז הוכיחו שוב את יכולת החקירה שלהם את היצירתיות, את הניהול של החקירה במספר זירות וזה הדבר המשמעותי ביותר היום".

 

המפכ"ל התייחס להליך זיהוי הגופה שנמצאה במזוודה והועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר, "אני חושב שצריך לשמור על כבוד הגופה, מי שצריך לראות ראה ומי שצריך לראות זה רק אנשי המעבדה הניידת".


המזוודה שנמצאה בירקון (צילום: ג'ורג' גינסבורג)

 

לדבריו, בני הזוג רוני רון ומארי פיזם, אינם יודעים על מציאת המזוודה, "אנחנו מנהלים עדין חקירה. גם האמא וגם האבא נמצאים בימ"ר לצורך חקירה ונכון לרגע זה הם לא יודעים על מציאת הגופה".

 

עורכת הדין רויטל סוויד, המייצגת את בני הזוג רוני רון ומארי פיזם, החשודים ברצח הילדה רוז אמרה בצהריים, כי "בני הזוג עדיין לא מודעים לכך שהמזוודה נמצאה, מאחר ובשלב זה הם מצויים בחקירה".

 

לדבריה, לבני הזוג לא הייתה דרך לשמוע על הדיווחים לפיהם מזוודה, ובה ככל הנראה גופתה של רוז שנמצאה בירקון. "אלא אם צוות החקירה החליט ליידע אותם, הם אינם יודעים על מציאת הגופה. הייתי אצל רוני רון מוקדם יותר הבוקר, לפני הממצאים החדשים", היא אמרה.

 

היא התייחסה לשינויים בגירסתו של מרשה רוני רון ואמרה, "אף פעם רוני לא אמר שהגופה לא בירקון וכעת אין ספק שתהיה לזה השלכה על הראיות בתיק. הופתעתי מאוד. אני עם תחושת עצב מהולה בשמחה. עצב מצד אחד כי כל מה שסברנו התברר כנכון, ומצד שני הקלה. אני מחכה לדבר עם בני הזוג ולשמוע את מה שיש להם לומר".

 

עו"ד עדי הדר, המייצג את הסבתא-רבתא של רוז, ויויאן יעקב, אמר, "ככל שיתברר שזו רוז ונראה כי זה המצב, מדובר במהלומה קשה מאוד. ויויאן אמרה לכל מקורביה עד הימים האחרונים שרוז בחיים. היא נקשרה מאוד לילדה והעניקה לה את הרגעים היפים בחייה. מצבה של ויויאן קשה. אנחנו ממתינים בסבלנות לתוצאות הזיהוי".

 

בהכנת הידיעה השתתפה: יעל לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מארי פיזם
צילום: ירון ברנר
רוני רון
צילום: יריב כץ
הילדה רוז
צילום: AFP
המפכ"ל דודי כהן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים