שתף קטע נבחר

סקר "דחף": לבני מובילה על מופז ב-15%

מתפקדי קדימה היו מעדיפים לראות את ציפי לבני במושב הקדמי, עם 47 אחוזי תמיכה, לעומת 32 לשאול מופז. כך עולה מסקר מכון "דחף" ו"ידיעות אחרונות". מופז נהנה מציון גבוה יותר בשאלת הטיפול בתחום הביטחון

אם להאמין לסקרים, כדאי להתרגל לצירוף הבא - יו"ר קדימה, ציפי לבני. סקר "ידיעות אחרונות" ומכון "דחף" בהנהלת ד"ר מינה צמח, המתפרסם הבוקר (יום ו') מעניק יתרון משמעותי לממלאת מקום ראש הממשלה. מתפקדי קדימה מעניקים לה את ההובלה עם 47 אחוזי תמיכה, לעומת 32 לשאול מופז, 8 אחוזים למאיר שטרית ורק 6 אחוזים לשר אבי דיכטר.

 

בסקר שנערך בין 850 איש, מדגם מייצג של מתפקדי קדימה, נותר הפער בין מופז ולבני יציב, גם אם השניים מתמודדים ראש בראש. הנשאלים סבורים שללבני סיכוי טוב יותר להצליח להקים ממשלה חלופית (52 אחוזים, לעומת 29 למופז). היא גם נתפשת כבעלת סיכוי טוב יותר לנצח בבחירות לכנסת, אם לא תוקם ממשלה חלופית.

 

לבני מקבלת בין בוחרי קדימה ציונים טובים יותר מאלו שמקבל מופז בנוגע לטיפול הצפוי בנושאי כלכלה (7.2 ללבני מול 6.6 למופז), חינוך (7.6 ללבני, 6.5 למופז), רווחה (7.2 לעומת 6.8) ובניקיון כפיים (8.7 ללבני, 7.9 למופז). לעומת זאת, בשאלה כיצד יטפלו בענייני ביטחון, מתהפכת התמונה - מופז מקבל ציון 7.7, ולבני 6.9.

 

אבל כאשר מעלים את שאלתו של אהוד ברק "מי היית רוצה שירים את הטלפון האדום ב-3:00 לפנות בוקר", מקבלת לבני 41%, ורק 34% היו רוצים שמופז יהיה בצד השני של הקו.

 

למרות יתרונה הברור, עדיין לא ברור כיצד ינהג השטח ביום הפריימריז - יום רביעי הקרוב. מופז נחשב לבעל יתרון בהתנהלות שלו מול אנשי השטח, ולכן מוקדם מדי להספידו.

 

ממצאי הסקר המלא מתפרסמים במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
סיבה טובה לחייך. לבני
צילום: AFP
צילום: AP
מתרחק מהמטרה. מופז
צילום: AP
מומלצים