שתף קטע נבחר

ח"כ בן-ישראל: ברק התנגד לתקיפה בסוריה

מתקפה חריפה מכיוון ה"ביטחוניסט" של לבני על שר הביטחון: "הקו שלו הוא הימנעות מכל פעולה, במלחמת העולם השנייה שילמו מיליונים בחייהם כי מנהיגים לא יצאו למלחמה בזמן". בן-ישראל ציין שברק התנגד לתקיפת המתקן הגרעיני בסוריה

ארבעה ימים לפני הפריימריז בקדימה, נראה שבמפלגה יש מי שחושב כבר על היום שאחרי. חבר הכנסת יצחק בן-ישראל תקף היום (שבת) בחריפות את שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, ובין היתר אמר שברק לא קידם את תקיפת המתקן הגרעיני בסוריה, לפני כשנה.

 

"אני לא מכיר שר ביטחון יותר גרוע מאהוד ברק", אמר אלוף במילואים בן-ישראל באירוע "שבתרבות" שנערך בבאר-שבע. "ברק היה אדם מאוד נועז עד היום שבו נכשל כראש ממשלה.

 הוא איבד את אומץ הלב הפוליטי והקו שמנחה היום את הביטחון בישראל זה 'שב ואל תעשה כלום'".

 

בהתייחסו לנושא הפצצת המתקן הגרעיני בסוריה - תוך ההסתייגות המקובלת "לפי מקורות זרים" - אמר בן-ישראל כי "אפילו לזה הוא התנגד", והוסיף: "זה דבר שקשה להעלות על הדעת".

 

בן-ישראל הביא עוד כדוגמה את עניין עזה והסביר: "ברק אומר שפעולה בעזה מסכנת את גלעד שליט. תאר לך שאתה בחמאס ואתה שומע את זה, אתה תשחרר את שליט? למעשה לדברי ברק הם תעודת הביטוח של החמאס למנוע פעולה צבאית".

 

"דברי ברק - תעודת ביטוח לחמאס"

בן ישראל הצהיר על תמיכתו בציפי לבני לראשות קדימה, ונחשב כ"ביטחוניסט" של שרת החוץ. מבחינה פוליטית, יכולים הדברים להתפרש כמסר למפלגת העבודה: לבני לא תצרף אתכם לממשלה חדשה בכל מחיר. בהתייחסו לפריימריז, אמר בן-ישראל כי אם לבני תזכה, "יהיה לה קשה להעביר החלטות ואני מעריך שהמצב לא ישתנה אם תיבחר". עוד אמר כי ביקש מלבני את תיק הביטחון, אבל שאינו מצפה לתשובה מיידית.

 

שיחה עם ynet הוסיף בן-ישראל: "ברק אמר לפני שבועיים-שלושה שלא יוצאים למלחמה עד שהטנקים של הצד השני לא מניעים, ושאף אחד עדיין לא שילם מחיר על מלחמה שלא יצאנו אליה. זה ממש לא נכון. יש מיליוני בני אדם בעולם ששילמו על כך שמנהיגים לא יצאנו למלחמה בזמן. הדוגמא הכי טובה היא מלחמת העולם השניה".

 

בן ישראל, מי שהיה יו"ר סוכנות החלל הישראלית,

 התייחס לסוגיה האיראנית ואמר כי עד שאיראנים יפתחו פצצת אטום ייקח שנתיים עד שלוש. "יש כל מיני דברים שמעכבים אותם. זה לא הולך להם כמו שהם רצו. לפיכך הקצב איטי יותר ממה שהם רוצים".

 

ומה עם תקיפה באיראן? לדברי האלוף במילואים, "יש לפחות שנה וחצי עד שלא תהיה לנו שום ברירה. אם נגיע למצב בו שום דבר לא יעזור ניאלץ להגיע להחלטה קשה. ישראל יכולה לעשות את זה בעצמה בלי עזרה מאף אחד, השאלה היא האם כדאי לעשות את זה. כרגע כדאי לחכות".

 

בהכנת הידיעה השתתפו יונת אטלס ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
בן-ישראל. מתקיף
צילום: אורן אגמון
אהוד ברק. מותקף
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים