שתף קטע נבחר

המשטרה: זדורוב ניסה להוריד סרטי "סנאף"

ראש צוות עבירות מחשב העיד במשפט רצח הנערה תאיר ראדה, כי הנאשם ניסה להוריד "סרטים אותנטיים שרואים בהם רצח ואונס של ילדים". מנהל בית הספר לשעבר הציג את בית הספר כנקי מאלימות, והאם אילנה זעמה: "אתה הבאת את הרצח"

על מה יכולים להעיד הרגלי הגלישה של רומן זדורוב? הדיונים במשפט רצח הנערה תאיר ראדה נמשכו היום (א'), ובין היתר העיד חוקר עבירות המחשב שסיפר על סרטי "סנאף" שביקש להוריד הנאשם זדורוב למחשבו. עוד נמצא במחשב כי זדורוב צפה במאמר על סכינאות, מספר ימים לפני הרצח.

 

משפט זדורוב - עדכונים אחרונים:

 

ראש צוות עבירות מחשב של המשטרה במחוז צפון, צחי סגל, היה עד התביעה האחרון להופיע היום בבית המשפט המחוזי בנצרת. הוא סיפר כי במחשבו של זדורוב נמצא בין היתר כי הנאשם נהג לגלוש לאתרי פורנו, אמנם לדברי סגל קשה לקבוע בוודאות כי מדובר באתרים פדופיליים - מאחר שבאתרים אלו נוהגים לצלם בגירים שנראים כמו קטינים.


האם, אילנה ראדה, היום בבית המשפט (צילום: חגי אהרון)

 

סגל סיפר עוד כי מהתחקות אחר צעדיו של זדורוב במחשב ניתן ללמוד כי ביצע פעולת הורדה לסרט "סנאף" - אך אלו לא נמצאו על המחשב, ולא ידוע אם צפה בהם. נציג המשטרה סיפר כי מדובר בסרטים שנדרש מאמץ כדי למצוא אותם ברשת.

 

"עצם העובדה שרשם 'סנאף' מעידה על מחשבה של אדם שיש לו פנטזיה של סרטים כאלו", אמר סגל, והסביר לשופטים שתהו לפשר תוכן הסרטים: "מדובר בדרך כלל בסרטים מחתרתיים אותנטיים שרואים בהם רצח ואונס של ילדים". בעבר נטען על-ידי צוות החקירה כי זדורוב "למד באינטרנט כיצד לשסף גרון".

 

האם למנהל: "בגלל הרצח העיפו אותך"

אולם על אף עדות דרמטית זו, העדות היחידה שעוררה את זעמה של אילנה ראדה, אמה של המנוחה, הייתה עדותו של יוסי דגן, מנהל בית הספר נופי גולן בעת הרצח. בצאתו מהאולם צעקה האם לעברו: "אתה שקרן, אתה הבאת את הרצח, בגלל זה העיפו אותך".

 

בניגוד לפרסומים לאחר הטרגדיה, שהציגו את בית הספר כזירה של שורת אירועי אלימות וסמים, הציג המנהל לשעבר תמונה הפוכה.

 כאשר נשאל על ידי התובעת, עורכת הדין מירית שטרן, על ענייני אלימות, סמים וכת השטן, ענה: "אני חושב שבבית הספר יש רמת אלימות מאוד נמוכה ביחס לבתי ספר אחרים. אם היתה, עירבנו בכך את המשטרה.

 

"בנוגע לסמים היו רק שני מקרים ולדעתי המצב נמוך בהרבה ממה שקורה בבתי ספר אחרים", העיד דגן. "כת השטן? לדעתי לא היתה כלל, היתה תלמידה אחת שמסובכת עם עצמה, אנורקטית, והיו שמועות עליה שהיא מכת השטן".

 

בחקירה הנגדית עימתה עורכת הדין גליל שפיגל את דגן עם עדויות שסתרו את דבריו אשר נמסרו על ידי תלמידים ועובדי בית ספר לאחר הרצח. על מקרה מסוים ענה: "לא ידעתי, לדעתי התלמידה לא דיווחה, מלבדה לא היו כאלה דיווחים". שפיגל הקשתה ושאלה: "מה אתה אומר על החבורות שהסתובבו?" ודגן אמר בתמיהה: "חבורות? ילדים מדברים ברבים. אני אומר לך, הילדים בבית הספר הם ילדים טובים ירושלים, הכי טובים שיש".

 

גם על השאלה לגבי עישון הסמים ב"מחששה", ולגבי עדותה של מורה שסיפרה כי במקרים רבים נהגה להפריד בין תלמידים בסיטואציות אלימות, הרים דגן גבה ואמר: "אני לא יודע לדבר בשם המורה". כאשר הוסיפה ושאלה הפרקליטה על האירוע שבו שרפו תלמידים רכב של רכזת שכבה, ושנה קודם לכן הרסו לה את המשרד בתוך בית הספר, השיב: "אני חושב שכן דיווחנו על האירועים, אמנם מאוחר".

 

דגן סיים את עבודתו שנה קודם ליציאתו לפנסיה, לדבריו ללא שום קשר לרצח. אילנה ראדה המשיכה בכעס: "כולם הכירו ביישוב את מקרי האלימות, עוד לפני הרצח של בתי, וכדי לא להכתים את היישוב השתיקו את כולנו. אני הייתי חברה בוועד ההורים והתלוננו על כך בכל הזדמנות, ישנם פרוטוקולים, אפשר להוציא אותם", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשם ברצח, רומן זדורוב
צילום: חגי אהרון
יוסי דגן בבית המשפט, היום
צילום: חגי אהרון
מומלצים