שתף קטע נבחר

גאידמק: זה יהיה כבוד גדול לרוץ עם דרעי

המרוץ לראשות עיריית ירושלים הופך מעניין מרגע לרגע. בתשובה לשאלת ynet, אמר גאידמק: "זה יהיה כבוד גדול עבורי לרוץ עם אריה דרעי בבחירות". עם זאת, הבהיר שירוץ עד הסוף. בסיור ברחוב טען: "יש לי 2 מיליון אזכורים בגוגל, לברקת רק 16"

איש העסקים ארקדי גאידמק מפתיע בהצעה לשיתוף פעולה עם אריה דרעי במרוץ לראשות העיר ירושלים. "זה יהיה כבוד גדול עבורי לרוץ עם אריה דרעי בבחירות, הוא אדם גדול, אך אני מכיר אותו רק משלום שלום ומחתונות במשפחת עובדיה", אמר בתשובה לשאלת כתב ynet בבית החולים ביקור חולים בעיר.

 

גאידמק סירב לומר אם ירוץ כמספר 2 של דרעי, והסתפק בהרעפת שבחים: "אריה דרעי מצויין לירושלים, אם תהיה לו אפשרות לרוץ - הוא יהיה ראש עיר מצוין, אבל זה לא ימנע ממני לרוץ לראשות העיר - ולנצח". אחר כך הוסיף: "מבין כל המועמדים, רק אריה דרעי מועמד טוב לירושלים. וגם אני כמובן". במטה דרעי סירבו להגיב לדברים.  


גאידמק מסייר במדרחוב בן יהודה בבירה הערב (צילום: גיל יוחנן)

 

גאידמק נשאל מדוע לא התחיל את הקמפיין לראשות העיר, בניגוד למתמודדים האחרים, והשיב: "ביום שנולדתי התחלתי את הקמפיין, זו דרך חיי הטבעית".

הוא גם הבטיח "כשאני אהיה ראש העיר, ואני אהיה ראש העיר, אני אדבר עברית מצוינת". גאידמק גם עקץ את הקמפיין של ניר ברקת: "מה עדיף, לשים תמונות על האוטובוס או ללכת ולהקשיב לאנשים אמיתיים".

 

לאחר מילים אלו פנה גאידמק לעובדים בבית החולים ביקור חולים שבבעלותו ושאל אותם כיצד השתנו תנאיהם לאחר שרכש את בית החולים, וקיבל תשובות מחמיאות עם הבטחות להצביע עבורו.

 

"בושה לראות את השיפוצים ברחוב יפו"

כשיצא מבית החולים הצביע גאידמק על אוטובוס שחלף ושאל: "איפה התמונה של ניר ברקת? הוא עושה רק תמונות". אחר כך יצא לסיור במדרחוב בן יהודה, ופגש אזרחים. על העבודות הארוכות להקמת הרכבת הקלה ברחוב יפו אמר: "זה בושה לראות את הדברים האלה במרכז העיר החשובה בעולם. היה אפשר לעשות את זה עם יותר שכל".

 

בסיור המשיך גאידמק בקו המתנגד למועמד החילוני וטען: "יום אחד עשיתי גוגל לברקת וראיתי 16 תוצאות, ארבע מתוכן מפקיסטן. כשעשיתי לי גוגל: מעל שני מיליון".

 

אגב, בחיפוש בעברית, מקבל "ניר ברקת" כ-120 אלף תוצאות, בעוד "ארקדי גאידמק" - 655 אלף. באנגלית, לגאידמק 84 אלף אזכורים ולברקת 29 אלף.

 

ביום שישי האחרון החתימו נציגי דרעי יותר מ-950 בני אדם התומכים במועמדותו לראשות העיר - מספר הסף לקבלת טפסים להתמודדות על התפקיד. בסביבתו של דרעי מחכים עדיין לחות דעת משפטיות, בין היתר מבכירי מערכת המשפט בדימוס, ואחר כך יחליטו על הצעדים הבאים. ככל הנראה, יוחלט על הגשת טפסי המועמדות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק מחמיא לדרעי
צילום: דודי ועקנין
האם ירוץ עם גאידמק?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים