שתף קטע נבחר

הערכה: 400 ישראלים שוהים כעת בסיני

מתחילת החודש נרשמו 3,500 תנועות ביום במסוף טאבה. כ-15 אחוז מהעוברים במסוף - ישראלים. גורם רשמי העריך כי יש 300-400 נופשים בסיני, למרות ההתרעות מפני חטיפות

התרעות מיידיות לחטיפה? יש מאות ישראלים שכנראה לא חוששים. מאז תחילת חודש ספטמבר נרשמו 3,000-3,500 תנועות ביום במסוף טאבה שבגבול ישראל-מצרים. מנתוני רשות שדות התעופה עולה כי כ-15 אחוז מהעוברים במסוף מדי יום הם ישראלים.

 

גורם המעורה בפרטים מסר ל-ynet על רקע האזהרות החמורות מפני חטיפות ופעילות טרור בחצי האי, כי בסיני שוהים בימים אלה 300 עד 400 אזרחים ישראלים.

 

במלון הילטון טאבה, הכולל כ-400 חדרים, נרשמת בימים אלה תפוסה של כ-80 אחוז. מחצית השוהים במלון הם ישראלים ומדובר בגידול של 25 אחוז ביחס לשנת 2007. במלון העריכו כי בתקופת החגים יהיו כ-45 אחוז מהאורחים ישראלים. גם במקרה זה מדובר בעלייה של 25 אחוז ביחס לשנה שעברה.

 

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס לאיומי הטרור בסיני. בהודעה מיוחדת שמסר לציבור קרא ברק לציבור לקחת ברצינות עליונה את ההתרעות. "איומי הטרור מסיני מתחדדים וקונקרטיים. יש הרבה צעירים וצעירות ולא מעט מבוגרים שנוסעים לסיני בימים האלה. אני קורא לכולכם להפעיל את האחריות ולאזרחים בכלל - לקחת ברצינות עליונה את ההתרעות על האפשרות של פעילות טרור בסיני,

ופשוט לא לנסוע לשם בזמן הקרוב. אני בטוח שיבואו עוד זמנים שאפשר יהיה לסייר שם באופן חופשי - היום זה לא הזמן".

 

דבריו של ברק באו בעקבות הודעת המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה, בה הגדיר את האיום לחטיפת ישראלים במצרים והברחתם לרצועת עזה "חמור ומיידי". המטה קרא "בכל תוקף לכל ישראלי לצאת מסיני מיד וכן להימנע מכל ביקור שהוא במצרים". אמש פורסם כי מחלקת המבצעים במטכ"ל אסרה על חיילי צה"ל בסדיר ובקבע לטייל בסיני.

 

המטה ללוחמה בטרור ממליץ לישראלים בחו"ל:

  • לקיים רמת עירנות ורגישות גבוהה כלפי כל תופעה חריגה.
  • להימנע לחלוטין מלבקר או לשהות במדינות ערביות/מוסלמיות ואחרות, שעליהן חלה אזהרת-מסע.
  • לדחות כל הצעה מפתה, או בלתי צפויה ולסרב לקבל מתנות בלתי צפויות, או הצעות לבילוי חינם מגורמים חשודים, או בלתי מוכרים.
  • לדחות הזמנות לפגישות בלתי צפויות, בעיקר במקומות נידחים, ולהקפיד להגיע לפגישות עם בני לוויה אמינים.
  • להימנע מלהכניס לחדר במלון, או בדירת המגורים, מבקרים חשודים, או בלתי צפויים.
  • בשהייה ממושכת בחו"ל, לשבור שיגרה: להחליף בתי מלון מעת לעת, לשנות מסלולי נסיעה שגרתיים, מסעדות ואתרי בילוי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שיה אגוזי
מסוף טאבה (ארכיון)
צילום: שיה אגוזי
מומלצים