שתף קטע נבחר

נסראללה: חיסלנו את חזון ארץ ישראל השלמה

כמה ימים לאחר שראש הממשלה אולמרט פירט את חזונו והדגיש כי "ארץ ישראל השלמה נגמרה", מציג מזכ"ל חיזבאללה את ההסבר שלו. "ההתנגדות בלבנון תקעה את המסמר האחרון בארון הקבורה של 'ישראל הגדולה'", אמר

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בתחילת השבוע כי "ארץ ישראל השלמה נגמרה" והערב (יום ג') מתייצב לצד האמירה הזאת לא אחר מאשר מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה. "ההתנגדות בלבנון תקעה את המסמר האחרון בארון הקבורה של 'ישראל הגדולה', לאחר שהביסה אותה בשנת 2000", אמר מזכ"ל חיזבאללה.

 

בנאום שנשא לאחר סעודת שבירת צום הרמדאן אמר נסראללה, כי "הניצחונות של שנת 2000 ו-2006 חיסלו את חלומה של המעצמה הישראלית הגדולה. ישראל האדירה נפלה במלחמה האחרונה והיא הפכה להיות כמו שהערבים נהגו בעבר - לשאת נאומים ולאיים. היום אנו ניצבים בפני 'ישראל הרגילה'".

 

בישיבת הממשלה האחרונה לפני הפריימריז בקדימה, פירט אולמרט את חזונו המדיני. "ארץ ישראל השלמה נגמרה. אין יותר דבר כזה. מי שמדבר כך רק משלה את עצמו", אמר. לדבריו, "40 שנה אחרי מלחמת ששת הימים אנו כל הזמן מפתחים טיעונים - למה לא צריך לעשות שום דבר. זה לא עוזר לישראל".

 

מזכ"ל חיזבאללה אמר עוד כי ישנן שלושה סוגים של מדינת ישראל. "ישראל הראשונה היא הגדולה המשתרעת מהנילוס ועד לפרת. השנייה היא ישראל החזקה, שאינה כוללת את לבנון וירדן אלא מסתפקת בפלסטין ההיסטורית, אולם היא מדינה חזקה הכופה את החלטותיה על האזור. וישנה גם 'פלסטין הרגילה' אשר את גבולותיה איננו יודעים. שאיפות הפלסטינים היו ממשל עצמי בעזה ובגדה, אולם ההתפתחויות שאירעו לאחר פרוץ האינתיפאדה וההתנגדות בישראל כפו עליה לסגת מעזה. זוהי נסיגה מגבולות 'פלסטין הטבעית'".

 

נסראללה התייחס בדבריו גם לההתנקשות בקצין המבצעים של הארגון, עימאד מורניה. הוא אמר: "מי שרצה להרוג את עימאד מורניה - צריך לדאוג". הוא הבהיר כי "ההתנגדות בלבנון עברה את השלב בו התבססה על מנהיג פוליטי או צבאי ויש לה יכולת אמיתית לייצר מנהיגים בכל הרמות". מזכ"ל חיזבאללה אמר עוד כי "האופציה הצבאית להכות את ההתנגדות נכשלה וכן הניסיונות לבודד אותה מהעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נסראללה. "מסמר אחרון"
צילום: AFP
מומלצים