שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משפחת הרוגה מרבדים: "שישלמו את המחיר"
  כמה ממשפחות הרוגי אסון הרכבת ברבדים לא עודכנו על הגשת כתבי האישום נגד שלושה בכירים ברכבת ישראל, בגין אחריותם לתאונה. "הם לא למדו מטעויות ואני מקווה שמישהו יתעורר שם בעקבות כתב האישום", אמרה אם שכולה

  לפני יותר משלוש שנים, במה שנראה בתחילה כמו יום שגרתי, איבדו 7 משפחות את יקיריהן בתאונת הרכבת ברבדים. היום (רביעי) הן שמעו כי שלושה ממנהלי הרכבת יועמדו לדין בשל אחריותם לאירוע הטראגי. "זה לא יחזיר את הבת שלי, את האור שלי, אבל אולי הם ילמדו לקח", אמרה ל-ynet, יהודית אמנו, ששכלה את בתה עדי בת ה-19 בתאונה.

   

  על הגשת כתב האישום שמעה יהודית כאשר היתה בדרכה חזרה ממפגש הורים שכולים. "זה שוק בשבילי. אני שאיבדתי את הבת שלי בתאונה הזאת, אפילו לא ידעתי שמוגש היום כתב אישום", היא אמרה, "אני בחיים לא אסגור מעגל. אף פעם לא נפרדתי מעדי, אבל חיכיתי שיום אחד זה יגיע. שישלמו על מה שקרה לבת שלי, את כל המחיר. הבת שלי לא תתחתן. לא תהיה המשכיות לא לי ולא לה. מי יזכור את עדי אחרי שאלך".


  זירת התאונה (צילום: רויטרס)

   

  יהודית סיפרה על ההתמודדות עם תאונות הרכבת הנוספות לאורך השנים. "באזכרה לציון שנה למותה של עדי פתאום שמעתי שיש עוד תאונה בבית יהושע", היא נזכרת, "הם לא למדו מטעויות ואני מקווה שמישהו יתעורר שם בעקבות כתב האישום. הם לא למדו לקח. כנראה שחיים במדינה ממש לא חשובים ומי שלא דורך על גחלים לא יעשה משהו".

   

  שרית סרוסי, אלמנתו של ניר סרוסי ז"ל, שנהרג בדרכו לרכוש בגדים חדשים לילדיהם, מנסה להתרחק מהזכרונות הקשים של התאונה, "אני לא מתעסקת בתאונה הרבה, כי זה לא עושה לי טוב. אני משתדלת להיות עסוקה בגידול הילדים שלי. אחרי הכל, שום דבר לא יחזיר אותו".

   

  "לא אעלה בחיים על הרכבת"

  באשר להגשת כתב האישום היא אמרה, "זה לא יעזור ללמד את רכבת ישראל לקח. יש כל כך הרבה שחיתויות ברכבת הזאת. זה לא מנחם אותי, אני לא מחפשת נחמה", היא אומרת, "אני מקווה שרק יהיה לי טוב. בכל מקרה הבטחתי לעצמי - אני לא עולה לרכבת בחיים יותר ושום כתב אישום לא ישנה את זה. ניר לא יחזור עוד".

   

  לאוניד טורוק ז"ל, נהג הרכבת שנהרג בתאונה, הותיר אחריו בת בגיל 18 ואת אשתו ספיה.

  "אני עדיין בדיכאון נוראי בעקבות התאונה", מספרת ספיה, "חזרתי לעבוד אבל איבדתי את הבן אדם היקר לי בחיים. אני איבדתי בעל ובתי איבדה אבא".

   

  גם ספיה לא קיבלה כל הודעה על הגשת כתב האישום נגד בכירי הרכבת, "הבן אדם הכי יקר לי לא ישוב. חיכיתי שברכבת ישלמו על מה שעשו, אבל לא מנחם אותי שהוגש כתב אישום. בעלי לא יחזור. הם עדיין מושכים אותנו עם כספי הביטוח".

   

  בעקבות הגשת כתב האישום נמסר מרכבת ישראל: "מדובר בהחלטה שגויה מבחינה משפטית. רכבת ישראל אינה אשמה בתאונה זו, ואנו מאמינים שבית המשפט יעשה לתיקונה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: חיים הורנשטיין
  עדי אמנו ז"ל
  צילום רפרודוקציה: חיים הורנשטיין
  צילום רפרודוקציה: מאיר אזולאי
  ניר סרוסי ז"ל
  צילום רפרודוקציה: מאיר אזולאי
  מומלצים